• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Polijas Augstākās tiesas pagalms.Polijas Augstākās tiesas pagalmā. Foto no: rp.pl/sady-i-trybunaly

Daļai Briseles deputātu netīk, ka poļi savu valsti stāda pirmajā vietā

Daļa Eiropas Parlamenta deputātu plāno atkārtoti mudināt Eiropas komisiju steidzami iedarbināt tiesiskuma nosacītības mehānismu pret Poliju un sākt pārkāpumu procedūru pret tās valdību, atsaucoties uz EP preses sekretāru Latvijā Jāni Krastiņu, ziņo LETA.

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas un ārvalstu plašsaziņas līdzekļu informāciju   

Eiropas Parlamenta (EP) deputāti ar Polijas premjerministru Mateušu Moravecki (Mateusz Morawiecki) un Eiropas komisija (EK) priekšsēdētāju Urzulu fon der Leienu (Ursula von der Leyen) apspriedīs neseno Polijas Konstitucionālās tiesas nolēmumu.

19. oktobrī EP deputāti apspriedīšot Polijas Konstitucionālās tiesas (Trybunał Konstytucyjny) nolēmumu, ar kuru vairāki Līguma par Eiropas Savienību būtiski noteikumi atzīti par nekonstitucionāliem. Spriedumā apšaubīts Eiropas tiesību aktu pārākums pēc Polijas likumiem un Eiropas Kopienu Tiesas nolēmumu obligātums dalībvalstu tiesām (sīkāk par to InfoTOP.lv rakstīja krieviski). 

Savukārt 20. oktobrī EP deputāti atskatīsies uz gadu, kopš Polijā stājies spēkā abortu aizliegums. Polijas Konstitucionālās tiesas spriedums, kas stājās spēkā 2021. gada janvārī un atļauj veikt abortu tikai izvarošanas vai incesta gadījumos vai gadījumos, kad grūtniecība apdraud mātes dzīvību, ir izraisījis vairākus mēnešus ilgus protestus valstī.

Pagājušā gada novembrī Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis un EP vienojās par mehānismu, kas saista ES fondu līdzekļu piešķiršanu ar tā dēvētās likuma varas ievērošanu. Tomēr pret ES fondu līdzekļu sasaisti ar likuma varas ievērošanu kategoriski iebilda Ungārija un Polija.

Tavs komentārs par rakstu: