• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Hokeja fani. Foto: Edijs Pālens/LETA

Dānija apspēlē Latviju cīņā par 2018.gada pasaules hokeja čempionātu

LETA

Latvija piektdien Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) kongresā piedzīvoja neveiksmi cīņā par 2018.gada pasaules čempionāta rīkošanas tiesību iegūšanu.

IIHF biedru balsojumā pārsvaru ieguva Dānijas kandidatūra, kas paredz spēļu aizvadīšanu Kopenhāgenā un Herningā.

Balsojumā Dānijas kandidatūra saņēma 95 balsis, kamēr Latvija tika vien pie 12 balsīm.

Dānija ir visaugstāk IIHF pasaules rangā esošā valsts, kas līdz šim nekad nav rīkojusi pasaules čempionātu. Šīs valsts izlase pasaules čempionāta augstākajā divīzijā spēlē kopš 2003.gada.

Latvija pretendēja uz 2016.gada pasaules čempionāta rīkošanu, tomēr toreiz atsauca savu kandidatūru par labu Zviedrijai. Pēc tam 2017.gadā uz sacensību rīkošanu Latvija pretendēja kopā ar Dāniju, bet tika piedzīvota neveiksme pret Vācijas un Francijas kopējo kandidatūru.

Kā Rīgas priekšrocības ikreiz tiek minēta veiksmīgā pieredze čempionāta rīkošanā 2006.gadā un dedzīgs hokeja fanu pulks. Tikmēr Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidents Kirovs Lipmans iepriekš par iespējām Latvijai iegūt tiesības uz čempionāta rīkošanu bija izteicies pesimistiski.

Šī gada pasaules čempionāts notiek Minskā, nākamgad komandas spēkosies Čehijas pilsētās Ostravā un Prāgā, 2016.gadā Krievijas pilsētā Sanktpēterburgā, bet vēl gadu vēlāk - Ķelnē un Parīzē.

Tavs komentārs par rakstu: