• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Dāņu policists šosejas vidū rotaļājas ar meiteniDānu policists un bēgļu meitene. Foto: Claus Fisker/Scanpix Denmark

Dānija patvēruma meklētājus likumīgi «aptīrīs»

Dānijas parlaments ir apstiprinājis reformas, kas paredzētas patvēruma meklētāju pieplūduma mazināšanai valstī.  Dānijas premjerministra Larsa Lekes Rasmusena (Lars Løkke Rasmussen) vadītās centriski labējās mazākuma valdības rosināto likumprojektu atbalstīja arī opozīcijā esošie sociāldemokrāti.

Likumprojekts paredz atsavināt patvērumu meklētāju naudu un vērtslietas, lai segtu viņu uzturēšanās izmaksas.

Patvēruma meklētāji varēs paturēt naudu 10 tūkstošu Dānijas kronu (1340 eiro) vērtībā. Pārējo naudu, kā arī vērtslietas, kuru vērtība pārsniegs 10 tūkstošus kronu, būs jāatdod varasiestādēm.

Likumprojektā arī paredzēts uz trim gadiem liegt patvēruma meklētāju ģimeņu apvienošanos.

ANO bēgļu lietu aģentūra UNHCR pirms likumprojekta pieņemšanas paziņoja, ka tas pārkāpj vairākas cilvēktiesību un bēgļu tiesību konvencijas.

"Vienai valstij nav iespējama vienkārša atbilde, bet, kamēr pasaule nav vienojusies par kopīgu [migrācijas krīzes] risinājumu, Dānijai ir jārīkojas," parlamenta debašu laikā sacīja deputāts no Rasmusena pārstāvētās liberālās partijas "Venstre" (Kreisie) Jakobs Ellemans-Jensens (Jakob Ellemann-Jensen).

Sabiedriskās domas aptauju rezultāti liecina, ka 70% Dānijas iedzīvotāju migrāciju uzskata par lielāko politisko bažu avotu. Dānija pērn uzņēma 21 tūkstoti patvēruma meklētāju.

Tavs komentārs par rakstu: