• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Mete FredriksenaMete Fredriksena. Foto: Sergei Grits/AP Photo

Dānijas parlamenta vēlēšanās ar niecīgu pārsvaru uzvar «kreisie»

Dānijas parlamenta (Folketing) vēlēšanās ar niecīgu pārsvaru uzvarējis kreisais bloks, tādejādi, visdrīzāk, nodrošinot līdzšinējās premjerministres sociāldemokrātes Metes Frederiksenas (Mette Frederiksen) palikšanu varas virsotnē, ziņoEuronews”. 

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu plašsaziņas līdzekļu materiālus 

Frederiksena gan ir paziņojusi, ka vairākums vairs neatbalstot valdību tās pašreizējā formā, tāpēc viņa par atkāpjas no amata. Taču ir skaidrs, ka Fredriksenai tiks uzticēta jaunas valdības veidošana, un viņa pacentīsies iegūt plašāku atbalsts parlamentā. 

Kreiso partiju sarkanais bloks sociāldemokrātu (Socialdemokratiet) vadībā ieguvis 87 deputātu mandātus kontinentālajā Dānijā un vēl trīs – tās autonomajās aizjūras teritorijās Fēru salās un Grenlandē. Līdz ar to kreisie ieguvuši 90 no 179 parlamenta deputātu mandātiem. Paši sociāldemokrāti vēlēšanās guvuši 27,5% balsu, un tas ir šīs partijas labākais rezultāts pēdējos 20 gados.

Labējo spēku zilais bloks – neformāla liberāļu (Venstre, Danmarks Liberale Parti) un konservatīvo (Det Konservative Folkeparti) alianse, kuru atbalsta trīs populistiskas partijas,– ir ieguvis 72 mandātus kontinentālajā Dānijā un vienu Fēru salās.

Kreiso uzvara sagrāva jaundibinātās centriskās Moderātu partijas (Moderaterne) cerības iegūt zelta akciju nākamās valdības veidošanā – šai partijai Folketingā izdevās iegūt vienu mandātu. 

Tavs komentārs par rakstu: