• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Gaļas vitrīna Dānijas veikalāDāņu cūkgaļas produkti. Foto: Francis Joseph Dean/Deanpictures

Dānijas pilsētā Randersā visus baros ar cūkgaļas frikadelēm

Dānijas pilsētas Randersas (apm. 61 000 iedzīvotāju) pašvaldība administratīvā kārtā visu tās teritorijā esošo valsts iestāžu – tostarp skolu – ēdienkartēs ir likusi (oriģinālu var lasīt šeit) iekļaut cūkgaļas frikadeles, neparedzot nekādu alternatīvu musulmaņu imigrantu bērniem. Šāds lēmums tiek motivēts ar to, ka cūkgaļas frikadeles ir viens no populārākajiem dāņu nacionālās virtuves ēdieniem.

“Mēs vienkārši vēlamies, lai cūkgaļa būtu pieejama visiem, kas to vēlas. Šis lēmums nav neuzticības izpausme mūsu iestāžu vadītājiem, tomēr patlaban valstī politiķi arvien biežāk izsakās pret cūkgaļu valsts iestāžu ēdnīcās,” uzsver pilsētas padomes deputāts Franks Nērgārds (Frank Nørgaard), savukārt pašvaldība norāda, ka “negrasās nevienam piespiest ēst” neko tādu, kas ir pretrunā ar viņa “reliģisko pārliecību”, bet gan tikai vēlas atbalstīt dāņu “nacionālo virtuvi”.

Dānijas Tautas partija (Dansk Folkeparti), kura uzstājas pret valsts islamizāciju, sociālajos tīklos ir paudusi atbalstu Randersas pašvaldības iniciatīvai, piebilstot, ka nepieciešams “cīnīties pret islāma noteikumiem, kuri diktē, kas būtu jāēd dāņu bērniem”. Savukārt bijušais integrācijas ministrs, sociāli liberālās partijas “radikāli kreisie” (Det Radikale Venstre) biedrs Manu Sarēns (Manu Sareen) ir paudis “kategoriskus iebildumus” Randersas mērijas lēmumam, uzskatot, ka pilsētas politiķi šādā veidā “uztiepj bērniem piespiedu ideoloģiju”.

Tavs komentārs par rakstu: