• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Līgatnes dabas takas baz cilvēkiemPa šīm takām pastaigājas vīrusu ordas! Ekrānšāviņš no: LTV

DAP slēdz Līgatnes dabas takas un iesaka «pastaigāties» tālrunī

Dievs ar pagļēvajiem muļķīšiem, kuri – nevis lai cīnītos pret baisu vīrusu, bet gan lai makisimāli iesālītu nepaklausīgajai (un pie viena arī paklausīgajai) publikai –, ir ierobežojuši cilvēkiem iespējas pastaigāties svaigā gaisā. Toties Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) ģenerāldirektora Andreja Svilāna ieteikums ceļot virtuāli jau pārkāpj cinisma robežu.

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Ņemot vērā ārkārtas situāciju valstī un valdības notiektos ierobežojumus “Covid-19” izplatības mazināšanai, no 21. oktobra apmeklētājiem ir slēgtas Līgatnes dabas takas un dabas centri Slīterē, Ķemeros, Rāznā un Salacgrīvā, kā arī informācijas centrs Ķemeru Nacionālajā parkā. Taču pārējās Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) uzturētās takas, laipas, skatu torņi un platformas īpaši aizsargājamajās dabas teritorijās ir brīvi pieejamas, informē DAP. 

Pārvaldes uzkrātie dabas taku apmeklētāju skaitītāju dati liecinot, ka lielākā noslodze dabas objektos ir darbdienu vakaros un brīvdienās. Turklāt visnoslogotākās teritorijas ir Ķemeru Nacionālais parks, Gaujas Nacionālais parks un dabas parks “Daugavas loki”.

Lai rastu jaunu iedvesmu atpūtai dabā un izvairītos no drūzmēšanās, DAP iesaka izmantot mobilo lietotni “Dabas Tūrisms”, kas sniedz iespēju īsā laikā saplānot dienu skaistai pastaigai vai izbraucienam dabā. Tajā ir vairāk nekā 500 dažādu dabas tūrisma galamērķu – gan dabas takas, gan skatu vietas, torņi, visā Latvijas teritorijā. Lietotnes saturs ir sakārtots 10 dažādās kategorijās, kas ļauj ērti izvēlēties sev piemērotāko veidu ceļošanai dabā.

Tavs komentārs par rakstu: