• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Kāds baksta ar pirkstu sievietes grāmatāNevajag bakstīt ar pirkstu, man tas nav jāsaprot! Foto: Pinterest

Darbā būs jāņem arī tie, kas nevēlas mācīties svešvalodas

Tēmējam pa krievu valodu, trāpām pa visām! Tā varētu formulēt aizejošās Saeimas veiktos grozījumus Darba likumā, aizliedzot darba devējam prasīt no darbinieka svešvalodas prasmes, ja tās lietošana neietilpst darba pienākumos. Ej nu sazini, kādos gadījumos angļu, krievu, spāņu, ķīniešu valoda ietilpst “darba pienākumos” un kādos – nē!   

Deputāti, atbalstot Saeimas Juridiskā biroja ierosinājumus, izslēguši liegumu pieprasīt svešvalodas zināšanas no likuma panta par atšķirīgas attieksmes aizliegumu. Tomēr šāda norma iekļauta pantā par darba devēja rīkojumu saturu un robežām.

Iepriekš bija iecerēts noteikt, ka darba devējam aizliegts pieprasīt tādu valodu prasmi, kuras nav Eiropas Savienības oficiālā valoda. Šādu normu bija iecerēts attiecināt uz valsts un pašvaldības institūcijām vai kapitālsabiedrībām. Galīgajā lasījumā vērtējot likumprojektu, deputāti šo normu izslēdza no likuma.

Deputātu atbalstu neguva arī ierosinājums Darba likumā noteikt, ka darbiniekam ir tiesības, veicot darba pienākumus, saziņā ar Latvijas pilsoņiem, nepilsoņiem vai personām ar uzturēšanās atļauju saziņai izmantot tikai valsts valodu.

Likumprojektu Saeimā bija iesniegusi nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK, kura uzskata, ka  likumprojekta mērķis ir “novērst latviešu lingvistisko diskrimināciju darbā, kā arī veicināt latviešu palikšanu Latvijā un repatriāciju”.

Tavs komentārs par rakstu: