• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Darbinieks ar pozitīvu ātro kovidtestuKas par ko, bet valdība ne par ko...

Darba devējs «brīvprātīgi» noteiks, vai veikt regulārus antigēnu testus darbiniekiem

Pēc darbaļaužu pieprasījuma lidojošā sile ir izdarījusi grozījumus savos cirkulāros un tomēr noteikusi, ka darbinieku testēšana ar “Covid-19” ātrajiem testiem būs brīvprātīga. Tīesa, vārds brīvprātīga attiecas uz darba devējiem nevis darba ņēmējiem. Proti, pēdējo viedoklis tik un tā paliek aiz borta.     

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Valdības apstiprinātie grozījumi ārkārtējās situācijas noteikumos nosaka iespēju darba devējiem, “lai nodrošinātu epidemioloģiski drošu vidi darba vietās”, veikt visu klātienē strādājošo darbinieku testēšanu uz “Covid-19”. Ja darba devējs šādu testēšanu organizē, viņš pats arī izstrādās kārtību testēšanas veikšanai, paredzot testēšanas norisi, uzraudzību par testu veikšanas kvalitāti, testēšanas rezultātu fiksēšanu, kā arī rīcību pozitīva testa gadījumā. Lidojošās siles radījumi līdz ar to mazgās rokas nevainībā.

Lai gan viņi, šie siles radījumi, neko lielu manevra iespēju darba devējiem nedod – pirmkārt, vairāk nekā skaidrs, ka saprātīgs darba devējs negribēs uzņemties pārlieku atbildību par procesiem, kas no viņa nav atkarīgi.

Otrkārt, viņam nebūs nekādas izvēles, ko darīt, ja kādam darbiniekam tests izrādīsies pozitīvs – siles protokols pieprasa, lai  šāds darbinieks nekavējoties tiktu atstādināts no amata pienākumu veikšanas. Savukārt kontaktpersonas – un pārējie darbinieki, kas ar pozitīvi testēto cilvēku bijuši ciešā kontaktā pēdējo triju dienu laikā – piemēram, strādājušas vienā telpā, kopīgi veikušas darba pienākumus, piedalījušās kopīgā klātienes sanāksmē –, ir uzskatāmi par kontaktpersonām – darba devējam būs jāapzina vai nu jāorganizē – ik dienas! – šo kontaktpersonu testēšana, vai arī jānosaka viņiem mājas karantīna, vienkāršāk sakot, arī viņi jāatstādina no darba.

Minētie testi tiek veikti par darba devēja līdzekļiem, bet, ņemot vērā to nozīmi sabiedrības veselībai kopumā, tiek paredzēts, ka šo testu nodrošināšana tiks kompensēta no valsts budžeta līdzekļiem. Gadījumā, ja darba devējs neorganizē darbinieku testēšanu, viņam – tāpat kā līdz šim – būs jānodrošina darbinieku apliecinājuma sniegšana.

Tātad daudz brīvprātības šajā procesā nav atstāts. Bet atbildība gan visai veikli ir pārkārtota kaut kur prom no lidojošās siles. Ja saslimstība nepalielināsies, siles radījumi varēs sev piepogāt medāļus un izmantot tos priekšvēlēšanu plātīšanās kampaņā. Ja tomēr saslimstības cipariņi ies uz augšu, vainīgais ir iecelts – neapzinīgie darba devēji. Visiem labi, visiem prieks!

Tavs komentārs par rakstu: