• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Hansjergs Hābers uz Turcijas karoga fonaHansjergs Hābers Turcijā. Foto no: turktime.com

Demisionē vēstnieks Ankarā: ES un Turcija kašķējas arvien atklātāk

Eiropas Savienības (ES) pārstāvniecības Ankarā vadītājs Hansjergs Hābers (Hansjörg Haber) ir atkāpies no amata pēc konflikta ar Turcijas varasiestādēm. Asas domstarpības izraisīja Hābera izteikumi par vienošanos starp Briseli un Ankaru par nelegālo imigrantu plūsmas apturēšanu. “Mēs apliecinām, ka vēstnieks ir demisionējis,” aģentūrai AFP apstiprināja Hābera kancelejas pārstāvis.

Vācu diplomāts, kas ES pārstāvniecības vadītāja amatu ieņēma kopš oktobra, jau iepriekš bija kritizējis Turcijas veikumu vienošanās īstenošanā. “Mums ir teiciens – sāk kā turks, bet beidz kā vācietis. Taču šeit viss ir otrādi,” , komentējot martā noslēgtās vienošanās izpildi, izteicās Hābers. Tas kļuva par “pēdējo pilienu” Turcijas varas pārstāvjiem, un Hābera atkāpšanās ir kārtējais apliecinājums spriedzes pieaugumam Briseles attiecībās ar Ankaru.

Vienošanās ietvaros apmaiņā pret nelegālo imigrantu plūsmas apturēšanu uz Grieķijai piederošajām salām Egejas jūrā ES Turcijai apsolīja līdz jūlijam piemērot tās pilsoņiem bezvīzu režīmu. Taču Ankara ir atteikusies pildīt visas prasības, kuras Brisele izvirzījusi šāda lēmuma pieņemšanai. Vienlaikus Turcija piedraudējusi, ka gadījumā, ja ES neturēs solījumu par bezvīzu režīmu, no tās puses netiks pildīta arī vienošanās par nelegālo imigrantu plūsmas apturēšanu.

(Materiālā izmantota LETA informācija)

Tavs komentārs par rakstu: