• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Cietumnieki spēlē azartspēlesSametam naudiņu bērneļiem! Foto no: thehill.com

«Demogrāfijas nauda» pēkšņi izrādās pirmā prioritāte. Jūs ticat?

Tuvojas 13. Saeimas vēlēšanas, kampaņa jau faktiski ir sākusies, un piepeši izrādījās, ka treju partiju “jaunākā māsa” – pašpasludinātā nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK nav dabūjusi nekādus burbuļus, ko palaist uz vēlētāju pusi.

Dzintars Zaļūksnis

Prieks, kur tu rodies! Apejot līdz šim izsludinātās un negribīgi knibinātās prioritātes – veselības aprūpi, pedagogu un policistu algas, izglītības reformu, valsts drošību – premjers Māris un viņa sekstes nesēja Dana pēkšņi, vienā rāvienā, par valsts galveno prioritāti ir padarījuši “demogrāfijas problēmas”.

Kurš strīdēsies? – tās tiešām ir svarīgas un pēdējo 15 gadu laikā palaistas pilnīgā savvaļā. Zinot, ka “naudas nav”, arī nacionālās apvienības tūdaliņi par šo tēmu ir dziļdomīgi klusējuši. Te pēkšņi – slava, slava, allelūja! – nepaspēja tūdaliņu šefs pat īsti pažēloties, ka viņam nedod 85 miljonus, kā šie 85 miljoni burtiski nokrita no gaisa!

Demogrāfijas problēmu finansēšanai (sic! – nevis risināšanai, bet finansēšanai: zīmīga pārteikšanās) varētu atlikt Liepājas cietuma būvniecības projekta īstenošanu, paudis Ministru prezidents Māris Kučinskis un finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola.

Valdībai esot “jāturas pie Ministru kabineta rīcības plāna, kurā ir minēti demogrāfijas veicināšanas pasākumi”, tomēr vēl esot nepieciešams izstrādāt detalizētu šo pasākumu finansēšanas plānu.

Mīlīši, kas notiek? Par civilizētu finansējumu veselības aprūpei batālijas ne pajokam rit gadu gadiem, desmitiem plānu ir izstrādāts un pārstrādāts – bet naudas nav! Galu galā  tā ar veselības obligātās apdrošināšanas palīdzību tiks ķeksēta arā no nodokļu maksātāju maciņiem. Bet “demogrāfiem” tā pati valdība pasaka: še jums naudas maiss, tikai kaut kad iesniedziet plānu, kā jūs to naudiņu apēd..., atvainojiet, investēsiet. Nē, dāmas un kungi, tā nenotiek, ja vien politiķi nav nolēmuši priekšvēlēšanu drudzī sadalīt dažus desmitus miljonu (un kāpēc lai tie nebūtu 85 miljoni?), tā teikt, starppartiju tēriņiem!

Un tikai nestāstiet, ka trejpartiju vadoņi nobijās no jaunākās māšeles, kura pēkšņi sāka bimbāt! Drīzāk, redzot būvnieku apetīti, partijnieki nolēma Liepājas cietumu atlikt labākiem laikiem, bet “ietaupīto” naudu nu nekādi negribējās atdot slimniekiem, pedagogiem, pendžām un citiem dakteriem-slakteriem. Tāpēc arī šī pēkšņā “prioritāšu” maiņa. Demogrāfijas problēmas ir tā samilzušas, ka ar 85 miljoniem pašlaik nav pat iekustināmas. Politiķi notērēs šo naudiņu, ka nemetas, un prasīs vēl.

Kurš maita gan riskēs iebilst pret demogrāfiju? Tikai izdomājiet ticamu aizbildināšanos, kāpēc “cietuma nauda” neaizies mediķiem un viņu pacientiem.

(Materiālā izmantota LETA informācija)           

Tavs komentārs par rakstu: