• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Itāļi miglā un maskāsQuo vadis, Italia? Foto no: dw.com

Demokrātiskajā Itālijā «nepotēto kastai» tiek atņemtas legālas iztikas iespējas

Beidzot tas ir noticis: viena no demokrātijas valstīm ir atmetusi liekulību un parādījusi, uz kurieni patiesībā ved kovidceļš. Proti, Itālijas valdība bijušā eirolomisāra Mario Dragi (Mario Draghi) vadībā 16. septembrī ir noteikusi, ka kovidsertifikāts no 15. oktobra būs obligāts visiem, kas vēlas oficiāli strādāt, ziņo BBC.       

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu plašsaziņas līdzekļu informāciju   

No 15. oktobra katram, kurš ieradīsies darbavietā, veikalā vai restorānā, būs jāuzrāda “zaļā pase” (passaporto verde) jeb “Covid-19” sertifikāta itāļu modelis, kas apstiprina personas pilnīgu vakcināciju, pārslimošanu vai negatīvu kovidtesta rezultātu.

Dragi valdība gan ir nolēmusi ierobežot testu cenas, pieaugušajiem tie maksās 15 eiro, bērniem – astoņus eiro. Taču svarīgāks ir jautājums, par to, kādas sekas ekonomikā varētu būt 25% cilvēku izslēgšanai no darba tirgus – pašlaik Itālijā ir vakcinējušies 75% iedzīvotāju vecumā virs 12 gadiem. Teorētiski šai aptverei jābūt pietiekamai, lai izveidotos kolektīvā imunitāte, taču kārtējo reizi visa iepriekšējā cilvēces pieredze tiek aizslaucīta pagultē.

Nepotēto kastas pārstāvji tiks sodīti bargi – ikviens, kuram nebūs sertifikāta un attiecīgi nevarēs atrasties darba vietā, tiks atstādināts no pienākumu pildīšanas bez algas saglabāšanas.

Pirms nedēļas Itālijas valdība jau paziņoja, ka nosaka par obligātu “zaļo pasu” uzrādīšanu izglītības un aprūpes iestādēs. No 10. oktobra arī katram, kurš ieradīsies skolā vai universitātē – tostarp vecākiem un nemācošajam personālam – būs jāuzrāda "zaļā pase".

Tas attieksies arī uz augstskolu studentiem, bet ne uz skolu audzēkņiem. Tiks pieļauti izņēmumi tiem, kas nevar vakcinēties medicīnisku iemeslu dēļ. Tiem, ko noķers skolā bez “zaļās pases”, draudēs naudassods līdz 1000 eiro.

Lai veicinātu vakcinēšanos pret “Covid-19”, Itālijā vēl agrāk tika noteikts, ka “zaļā pase” jāuzrāda pasažieriem tālsatiksmes autobusos un vilcienos, iekšzemes avioreisos un prāmju braucienos starp reģioniem. Bet tik plašas represijas pret nepotētajiem, faktiski atņemot viņiem legālas iztikas iespējas, pagaidām vēl nav bijušas nekur pasaulē.  

1 Komentāri


 1. Kkk
  2021-09-18

  Man pohuj tie makaroņiki,man iteresē ar kādu debīlismu beiksies latvijā covid 19 cirkus

Tavs komentārs par rakstu: