• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Mārtiņš BondarsMārtiņš Bondars vainīgs nejūtoties. Foto: Attīstībai/PAR!

Deputātu Bondaru izdod kriminālvajāšanai

Saeima ir atbalstījusi lēmumprojektu izdot kriminālvajāšanai Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētāju, partiju apvienības “Attīstībai/PAR!” deputātu Mārtiņu Bondaru.

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus   

Pēc prokuratūras izteiktā lūguma par izdošanu kriminālvajāšanai Bondars nolēma atkāpties no Budžeta komisijas priekšsēdētāja amata un nekandidēt 14. Saeimas vēlēšanās.

Prokuratūras ieskatā Bondars, viņa sieva Ieva Bondare un nu jau mūžībā aizgājusī zvērināta notāre Līga Eglīte (1967-2021) mantkārīgā nolūkā personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās viltoja un izmantoja viltotu dokumentu, radot būtisku kaitējumu prasītāja ar likumu aizsargātām interesēm.

Pats Bondars uzturēja nostāju, ka nav vainīgs, neko nepareizi nav izdarījis un likumu neesot pārkāpis. Vienlaikus politiķis aicināja atbalstīt viņa izdošanu kriminālvajāšanai.

Bondars pauda, ka ir “pārsteigts un sašauts” par šādu lietas pavērsienu, un retoriski vaicāja, vai 2018. gada vasarā sāktā lieta līdz šim tika “turēta uz plaukta” ar mērķi tikai tagad to izvilkt ārā, “lai vērstos pret mani”. Lai gan tiesībsargājošajām iestādēm ir sava rīcības stratēģija, tomēr politiķa ieskatā esot “vairāk nekā dīvaini”, ka viņa izdošana tika prasīta nedēļu pirms 14. Saeimas priekšvēlēšanu aģitācijas perioda sākuma.

Saeimas Kārtības rullis paredz, ka par piekrišanu kriminālvajāšanas sākšanai pret Saeimas locekli, viņa apcietināšanai, kratīšanas izdarīšanai pie viņa vai citādai personas brīvības ierobežošanai Saeima lemj pēc Mandātu komisijas ziņojuma.

Ja Saeima piekrīt izdot deputātu kriminālvajāšanai, viņš var pilnvērtīgi turpināt darbu Saeimā, gan piedaloties Saeimas un komisijas sēdēs, gan arī tajās balsojot un saņemot pilnu atlīdzību par deputāta pienākumu izpildi.

Kriminālvajāšanas laikā prokuratūrai un tiesai ir tiesības piemērot attiecīgajam deputātam visus kriminālprocesuālos piespiedu līdzekļus, teikts parlamenta Kārtības rullī.

Tavs komentārs par rakstu: