• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Tanks ar ASV un Latvijas karogiemNe vienmēr sabiedrotie ciena cits citu. Valda Kalniņa/F64/nra.lv

Divi ASV karavīri apčurājuši Brīvības pieminekli

Rīgas Pašvaldības policijas (RPP) pagājušajā nedēļā piemērojusi 400 eiro naudas sodu diviem ASV karavīriem par dabisko vajadzību nokārtošanu uz Brīvības pieminekļa.

InfoTOP.lv, izmantojot LETA materiālus

8.martā, īsi pirms plkst. 21 RPP videonovērošanas centra darbinieki pamanīja, ka Brīvības pieminekļa skatu laukumā divas personas nokārto dabiskās vajadzības, proti, urinē. Pie abām personām uzreiz devās apkārtnē patrulējošie RPP darbinieki, bet, kad noskaidrojās, ka abi vīrieši ir ASV pilsoņi, tika piesaistīti arī RPP Tūrisma policijas nodaļas darbinieki. Nekas neliecinājis, ka vīrieši atrastos alkohola reibumā. Katram pārkāpējam piemērots 400 eiro sods par klajas necieņas izrādīšanu Brīvības piemineklim.

Latvijas Aizsardzības ministrijas (AM) Militāri publisko attiecību departamenta vadītājs Kaspars Galkins aģentūrai ir apliecinājis, ka divi ASV karavīri sodīti par pašvaldības policijas konstatēto pārkāpumu. ASV karavīri Latvijā bija ieradušies uz īslaicīgām mācībām.

Galkins skaidro, ka karavīrus gaidot arī sankcijas ASV armijā, un tās, visticamāk, būs daudz bargākas nekā pašvaldības policijas uzliktais naudas sods.

Latvijas AM par notikušo izsaka nožēlu, jo tas met ēnu un grauj reputāciju tiem vairākiem tūkstošiem ASV un citu sabiedroto karavīru, kas iepriekš dienējuši vai nākotnē pildīs dienesta pienākumus Latvijā.

Tavs komentārs par rakstu: