• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Petro Porošenko un Valdis Dombrovskis pozē ordeņa pasniegšanas ceremonijāPetro Porošenko un Valdis Dombrovskis pozē ordeņa pasniegšanas ceremonijā. Foto no: censor.net.ua

Dombrovskis saņēmis Ukrainas Kņaza Jaroslava Gudrā II pakāpes ordeni

Ukrainas prezidents Petro Porošenko (Петро Порошенко) Eiropas Komisijas (EK) viceprezidentam Valdim Dombrovskim pasniedzis Ukrainas Kņaza Jaroslava Gudrā ordeni (орден Князя Ярослава Мудрого) “par nozīmīgu personisku ieguldījumu sadarbības veicināšanā starp Ukrainu un Eiropas Savienību (ES), atbalstot Ukrainas suverenitāti, reformu ieviešanu un ciešāku integrāciju ES”.

InfoTOP.lv, izmantojot LETA informāciju

Dombrovskim piešķirts II pakāpes ordenis (šeit https://censor.net.ua/ua/news/3114352/poroshenko_nagorodyv_ordenom_yaroslava_mudrogo_vitseprezydenta_yevrokomisiyi_dombrovskisa_foto). Kņaza Jaroslava Gudrā ordenis tiek piešķirts par izciliem nopelniem valsts veidošanas, Ukrainas starptautiskās autoritātes, ekonomikas, zinātnes, kultūras, mākslas, veselības aprūpes attīstīšanas nozarē, par labdarību, humanitāro un sabiedrisko līdzdalību.

“Esmu pagodināts saņemt Ukrainas valsts apbalvojumu par personīgo ieguldījumu Ukrainas un ES attiecību veicināšanā. ES stingri iestājas par Ukrainas suverenitāti un atbalsta to gan politiski, gan finansiāli. Tas ir mans pienākums un pārliecība atbalstīt Ukrainas ceļu uz Eiropu,” pateicības runā pauda Dombrovskis, kurš Ukrainā uzturas divu dienu vizītē, godinot Maidana piecu gadu notikumus, kā arī lai ar Ukrainas amatpersonām izvērtētu progresu reformu īstenošanā. ES šobrīd sniedz jau ceturto makrofinansiālās palīdzības programmu, kuras kopējais apjoms ir viens miljards eiro.

ES par šo programmu atbild Dombrovskis. Programmas pirmais maksājums jau veikts 2017. gada decembrī, otrs 500 miljonu eiro apmērā paredzēts šā gada pavasarī. Kopumā ES atbalsts Ukrainai makrofinansiālo programmu ietvaros kopš 2014. gada bijis ap 3,3 miljardiem eiro.

Tavs komentārs par rakstu: