• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Aleksandrs Gapoņenko"Tiesībsargs" Aleksandrs Gapoņenko. Foto no: news-front.info

Drošības policija aizturējusi «tiesībsargu» Gapoņenko

Drošības policija (DP) ir aizturējusi nereģistrētā veidojuma "Nepilsoņu kongress" (NK) vadītāju Aleksandru Gapoņenko, kuru krievvalodīgie plašsaziņas līdzekļi bieži dēvē par “tiesībsargu” (правозащтиник). Gapoņenko apsūdzēts par iespējamām pret Latviju vērstām darbībām, ziņo LETA.

DP, neminot aizturētās personas vārdu informē, ka aizturēšana notikusi kriminālprocesā, kas sākts 4. aprīlī par darbību, kas vērsta pret Latvijas valstisko neatkarību, suverenitāti, teritoriālo vienotību, valsts varu vai valsts iekārtu Satversmē neparedzētā veidā. Krimināllikums par šādu noziegumu paredz brīvības atņemšanu līdz astoņiem gadiem.

Saistībā ar sākto kriminālprocesu un personas aizturēšanu veiktas arī kratīšanas ar personu saistītos objektos. Izmeklēšanas interesēs DP plašākus komentārus nesniedz.

DP informē, ka pret aizturēto personu iepriekš ir rosināts sākt kriminālvajāšanu par darbību, kas apzināti vērsta uz nacionālā, etniskā vai rasu naida vai nesaticības izraisīšanu: pērn februārī Rīgas tiesas apgabala prokuratūra nodevusi tiesai krimināllietu, kurā Gapoņenko apsūdzēts saistībā ar nacionālā naida un nesaticības izraisīšanu. Rīgas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šo lietu skatīs 19. jūnijā.

Savukārt sestdien, 21. aprīlī Vidzemes priekšpilsētas tiesa Gapoņenko nolēma piemērot drošības līdzekli apcietinājumu.

Tavs komentārs par rakstu: