• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Pretterorisma vienība uz riteņiemMēs - pret terorismu. Foto: Fan Changguo/AP/Xinhua

Drošības policija terorisma «sērgu» meklē pašvaldībās

Terorisma vai ar to saistītie draudi nav tikai Rīgas jeb metropoles problēma, tāpēc Drošības policija (DP) strādā ar pašvaldībām personu radikalizēšanās iedīgļu konstatēšanai un novēršanai, aģentūrai LETA sacīja Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis.

Kā piemēru politiķis minēja jaunieti no Brocēniem, kurš devās karot uz Sīriju. LETA vēstīja, ka Rīgas apgabaltiesa 28.septembrī apelācijas kārtībā turpinās izskatīt krimināllietu, kurā brocēnietis Mārtiņš Grīnbergs apsūdzēts par dalību Sīrijas konfliktā.

Saeimā pašlaik tiek skatīti grozījumi Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likumā, kas paredz palielināt pašvaldību atbildību publisko pasākumu drošības jomā. Tie, piemēram, paredzēs, ka pasākuma organizatoram būs jāpārtrauc notikuma norise, ja saistībā ar draudiem pasākuma apmeklētāja vai dalībnieka drošībai to pieprasīs pašvaldības policijas atbildīgā amatpersona. Pašlaik šādas tiesības pieprasīt pārtraukt pasākumu jau ir Valsts policijai.

Iekšlietu ministrijas un DP pārstāvji arī informējuši Aizsardzības komisiju, ka ministriju līmenī tiek saskaņoti jauni likuma grozījumi, kas noteiks augstākas prasības apsardzes uzņēmumu darbiniekiem, kuri nodrošina kārtību publiskajos pasākumos. Pašlaik problēma ir, ka publisko pasākumu apsardze vairākos gadījumos nav tādā līmenī, lai reaģētu uz mūsdienu aktuālajiem draudiem, piemēram, Rietumeiropā vērojamo transportlīdzekļu izmantošanu teroraktu veikšanai, skaidroja Latkovskis.

Reizē politiķis atzīmēja, ka Latvijā ir zems terorisma draudu līmenis. Viņš norādīja, ka pēc 2009. gada 13. janvāra grautiņos gūtajām mācībām ir krietni uzlabojusies sadarbība starp tiesībsargājošajām institūcijām, tajā skaitā ar pašvaldības policiju. Kopš tā laika spēka struktūrām ir speciāli izstrādāta informēšanas sistēma, kurā ir iesaistīti arī nozīmīgākie uzņēmumi un kas var tikt izmantota darbību koordinēšanai jebkāda sabiedriskās drošības apdraudējuma gadījumā.

Saeima 14. septembrī konceptuāli atbalstīja grozījumus Krimināllikumā, kas paredz kriminālatbildības noteikšanu par terorisma slavināšanu un ceļošanu ārpus Latvijas terorisma nolūkā.

Terorisma risku mazināšanai DP gatavo priekšlikumus likumā, lai pilnveidotu fizisko drošību publisku izklaides pasākumu laikā, aģentūra LETA noskaidroja DP.

(Materiālā izmantota LETA informācija)           

Tavs komentārs par rakstu: