• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
"Petušku" aktieru komanda "Petušku" aktieru komanda (no kreisās): Mārtiņš Vilsons, Aigars Vilims, Lelde Dreimane, Varis Vētra. Publicitātes foto: Willa teātris

Dž.Dž.Džilindžers atgriežas ar «Petušku» vilcienu

K.K. fon Stricka villas zālē 3. augustā plkst. 19.00 “Willa Teātris” aicina uz Igora Gatina (Игорь Гатин) lugas “Petuški” (Петушки) jauniestudējumu Dž.Dž.Džilindžera režijā.

Willa Teātris savu vasaras teātra sezonu uzsāka jūnijā ar vairākām brīvdabas izrādēm fon Stricka villas dārzā, un nu pie skatītājiem nokļūs arī sezonas pirmā izrāde iekštelpās.

Petuški ir vieta, kur neviens nav nokļuvis, bet daudzi turp dodas, to nožēlo, bet atkal dodas. Lai meklētu un reizē pazaudētu sevi.

Tukšā vilciena vagonā satiekas leģendāras personības - amerikāņu skandalozais rakstnieks Čārlzs Bukovskis (Charles Bukowski, 1920-1994), krievu disidents Venedikts Jerofejevs (Венедикт Ерофеев, 1938-1990) un franču aktrise Marina Vladi (Marina Vlady). Vilcienā uz Petuškiem sievietes līdz šim nav manītas, bet šī reize ir citādāka. Marina ir nolēmusi veikt šo ceļu, lai censtos saprast, kāpēc inteliģenti, gudri vīrieši turp dodas un ir gatavi iemainīt sievieti un mīlestību pret Petuškiem. Neviens no viņiem vēl nezina, kādu vietu atstās pasaules kultūras vēsturē. Paciest nožēlojamās dzīves bezcerību palīdz alkohols. Daudz alkohola. Turklāt ģēniju sarunām pa vidu rosās tāds kā Mefistofeļa līdzinieks - kaitinot, mulsinot un provocējot. Ceļā uz šo noslēpumaino vietu personāži cenšas rast atbildes jautājumiem, uz kuriem atbildēt tik īsā laika posmā nav iespējams – bieži pat viss dzīves laiks ir par īsu.

Lomās latviešu teātra aktieri Mārtiņš Vilsons, Varis Vētra, Aigars Vilims un Lelde Dreimane.

Telpa – Inga Alsiņa-Lasmane, kostīmu māksliniece – Ramona Lazda, režisora asistente – Linda Kalniņa, tulkojums – Evita Mamaja, dziesmu teksti – Igors Gatins. Oriģinālmūzikas autori – Varis Vētra, Mārtiņš Vilsons.

“Petuški” pirmizrāde notiks 3. augustā plkst. 19.00 K.K. Fon Stricka villas zālē, Aristida Briāna ielā 9, bet pēc tam tā tiks rādīta arī 10., 23. un 24. augusta vakaros. Biļetes iegādājamas šeit

Tavs komentārs par rakstu: