• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Martins Gauss ar lidmašīnas modeliMarinam Gausam "airBaltic" ir devis iespēju kļūt par miljonāru. Bez finansiālās atbildības. Foto: Karīna Miezāja/la.lv

Dzelzceļam piga, «airBaltic» saņem kārtējos nodokļu miljonus un dodas uz biržu

Zīmīgā laikā – kad valsts akciju sabiedrība “Latvijas dzelzceļš” ir pieteicis 700 darbinieku kolektīvo atlaišanu jau līdz šā gada beigām –, nacionālā (bet ne pilnīgi valsts īpašumā esošā) lidsabiedrība “airBaltic” praktiski bez vārda runas saņem kārtējos 90 miljonus nodokļu naudas.    

Roberts Ozols, īpaši InfoTOP.lv

Krišjāņa Artura kariņa Ministru kabinets, protams, slēgtā sēdē, ir konceptuāli vienojies par to, ka  nacionālās aviokompānijas “airBaltic” pamatkapitālā valsts (patiesībā – nodokļu maksātāji) ieguldīs līdz 90 miljoniem eiro. Iemesls: “lai nodrošinātu uzņēmuma darbu un kompensētu “Covid-19” pandēmijas radītos zaudējumus. Lēmums vēl jāsaskaņo ar Eiropas Komisiju, taču nav šaubu, ka K.A.Kariņa kompānija papūlēsies eirokomisāriem izstāstīt visus kas? un kā? tā, lai komisāri būtu varen apmierināti.  

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits gan izsakās, ka tie 90 miljoni no mūsu, nodokļu maksātāju puses nebūšot dāvana: "Uzņēmumam nauda būs jāatmaksā valstij, kad tiks īstenota akciju publiskā pārdošana un tās tiks pārdotas starptautiskajos tirgos”

Valdības lēmums paredz emitēt jaunas valstij piederošas akcijas, kuras tiks pārdotas starptautiskajos tirgos, un ieņēmumi no tā nonāks valsts maciņā. “airBaltic” akciju kotēšana biržā paredzēta tuvāko divu triju gadu laikā.

Paldies Linkaita kungam, kurš deva pēdējo mozaīkas gabaliņu, kas izskaidro, kāpēc mūsu bezkaunīgajai politelitei tik radikāli atšķirīga attieksme pret dzelzceļu un airboltiku. Pirmo, iespējams, kādreiz nākotnē –, bet ne īpaši pārskatāmā –, nāksies privatizēt, un tad jau ir vienalga, kādā stāvoklī tas būs; sagrautam dzelzceļam droši vien būs vieglāk atrast pircēju.

airBaltic” ir cita štelle: to var pārdot jau divu triju gadu laikā un tā, ka gailis pakaļ nedziedās. Tik vienkārši. Un nodokļu maksātāji jau nav tie, kuri kaut ko varēs dabūt atpakaļ. Šo smago darbu uzņemsies tā pati politelite.

Tavs komentārs par rakstu: