• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Valsts prezidents Egils LevitsValsts prezidents Egils Levits. Foto: AFP/vaticannews.va

Egils Levits ir zvērējis Latvijai. Sākas viņa prezidentūra

8. jūlijā no rīta Saeimā notika jaunā Valsts prezidenta Egila Levita inaugurācijas ceremonija, kurā Levits zvērēja uzticību Latvijai, līdz ar to oficiāli stājoties amatā.

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Pagaidām skaidrs ir viens: 10. Valsts prezidentam nenāksies viegli, jau viņa izvirzīšana sabiedrību sadalīja divās nometnēs, un tā, kurai Levits nebija tīkams, publiskajā telpāpacentās stipri pabojāt viņa tēlu.

Kādu Valsts prezidentu mēs esam ieguvuši, redzēsim jau pavisam drīz. Bažas rada apstāklis, ka ar inaugurāciju saistītā jezga liek nojaust: tāpat kā Raimondam Vējonim, arī Egilam Levitam varētu būt lielas problēmas ar prezidenta komandas spēju godprātīgi un kvalitatīvi pildīt savus pienākumus.

Cerēsim, ka tā nebūs.

Tūlīt pēc inaugurācijas ceremonijas jaunajam Valsts prezidentam tika piešķirta Triju Zvaigžņu ordeņa un Viestura ordeņa augstākā šķira, kā arī Triju Zvaigžņu ordeņa ķēde. Valsts apbalvojumu likums nosaka, ka Valsts prezidents, stājoties amatā, iegūst tiesības arī uz Atzinības krusta augstāko šķiru, taču tā Levitam jau bija piešķirta par nopelniem Latvijas valsts labā.

Lai būtu kā būdams, Latvijas Republika savā 101. mīnus 51. gadā  ir nodzīvojusi līdz desmitajam Valsts prezidentam.

Tavs komentārs par rakstu: