• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Eirogrupas vadītāja amata kandidātiEirogrupas vadītāja kandidāti pirms balsojuma, no kreisās: pirmo kārtu nepārvarējušais Slovākijas finanšu ministrs Peters Kazimirs, Pjērs Grameņja, Dana Reizniece-Ozola un Māriu Sentenu. Foto: Geert Vanden Wijngaert/AP

Eiropa atsakās no Reiznieces-Ozolas, izvēloties kreisu ekonomistu

Finanšu ministrei Danai Reizniecei-Ozolai tomēr nav izdevies nodrošināt savu labklājību Eiropas koridoros: viņas nolūkotajā Eirogrupas vadītāja amatā šodien tika ievēlēts Portugāles finanšu ministrs Māriu Sentenu (Mario Centeno). Pati Reizniece-Ozola nepārvarēja balsojuma pirmo kārtu.

Otrajā kārtā Sentenu kandidadtūra izrādījās spēcīgāka par viņa Luksembutgas kolēģa Pjēra Grameņja (Pierre Gramegna) kandidatūru. Ekonomists pēc izglītības, Sentenu ir Portugāles kreisās valdības loceklis, un Eirogrupai viņš ir izrādījies pievilcīgāks nekā Reizniece-Ozola – finansiste-autodidakte un profesionāla tulkotāja, kas 2013. gadā nokārtojusi maģistra grādu Francijā, Strasbūrā bāzētajā Starptautiskajā kosmosa universitātē (International Space University, ISU). Kā teikts ISU mājas lapā (šeit), šī augstskola piedāvā individuālas kosmosa maģistra programmas viena vai divu gadu studijām.

Eirogrupa ir neoficiāla struktūra, kurā ministri no eirozonas dalībvalstīm apspriež jautājumus saistībā ar viņu pārstāvēto valstu kopīgajiem pienākumiem attiecībā uz eiro.

Eirogrupas locekļi ar balsu vairākumu ievēl Eirogrupas priekšsēdētāju uz 2,5 gadiem, turklāt šo amatu var ieņemt esošs ES dalībvalsts finanšu ministrs. Eirogrupas prezidents apvieno šos pienākumus ar savas valsts finanšu ministra amata pienākumiem.

Tavs komentārs par rakstu: