• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Eiropas Parlaments pēc "breksita" vienošanās ratificēšanas.Eiropas Parlaments pēc "breksita" vienošanās ratificēšanas. Foto: EP

Eiropa piekrīt: «breksits» notiek 31. janvārī

Eiropas Parlaments (EP) faktiski pēdējā brīdī ir ratificējis „breksita” vienošanos, ziņo EP oficiālā vietneTādejādi visas Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis ir paudušas oficiālu piekrišanu tam, ka Lielbritānija piektdien, 31. janvārī plkst.23 pēc Griničas laika (1. februārī plkst. 1 naktī pēc Latvijas laika) izstājas no ES.

InfoTOP, izmantojot Latvijas un ārvalstu plašsaziņas līdzekļu materiālus

Līdz ar to Apvienotā Karaliste oficiāli kļūs par „trešo valsti”, kas neietilps Eiropas vienotajā tirgū: to turpmāk veidos 27 valstis.

Par „breksita” vienošanās ratificēšanu nobalsoja Eiroparlamenta 621 deputāts, pret balsoja 49, vēl 13 atturējās.

Tas nozīmē, ka februāra sākumā EP pametīs arī 73 britu deputāti, lai gan attiecības starp Lielbritāniju un ES pilnībā netiks sarautas. „Breksitam” sekos pārejas posms līdz šā gada 31. decembrim. Šajā laikā uz Lielbritāniju turpinās attiekties ES tiesību normas, bet abām pusēm būs jāpanāk vienošanās par jaunu tirdzniecības līgumu. Palikušajās ES valstīs pārejas posmā būs maz redzamu izmaiņu līdzšinējā kārtībā, Lielbritānija pat turpinās iemaksas ES budžetā. Tomēr Apvienotā Karaliste turpmāk vairs nevarēs piedalīties ES institūciju darbā un lēmumu pieņemšanas procesā.

Pārejas periodu būs iespējams pagarināt, ja abas puses par to vienosies. Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons (Boris Johnson) gan ir paziņojis, ka par pārejas posma termiņa pagarināšanu nerunās.

Tavs komentārs par rakstu: