• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Pāvests Benedikts XVI ar helikopteru pamet Svēto Krēslu.Teorētiski vienīgā iespēja "neiegulties pašizolācijā" ir aizlidot apciemot Vatikānu ar helikopteru, pa ceļam nekur nenolaižoties. Ja vien tajā galā jums izdosies saņemt atļauju nolaisties. Attēlā pāvests Benedikts XVI pamet Svēto Krēslu. Foto no: Youtube.

Eiropā vairs nav vietas, no kuras atgriežoties Latvijā nav obligāta «pašizolācija»

Atbilstoši Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) 25. septembrī aktualizētajai informācijai teorētiski viena vieta bez pašizolācijas vēl ir palikusi – tas ir Vatikāns. Taču, kā paši saprotat, tā ir tīra teorija, jo apmeklēt Vatikānu, neiegriežoties Itālijā, praktiski nav iespējams. Bet Itālija nozīmē 10 dienu pašizolāciju!

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Lai nu kā, “Baltajā sarakstā”, kur iekļautas valstis, pēc kuru apmeklēšanas nav jāievēro pašizolācija, ir palikusi tikai Latvija un Vatikāns. Lai arī mūsu zemē “Covid-19” slimnieku īpatsvars pēdējās nedēļas laikā esot palielinājies 1,7 reizes, tas joprojām ir salīdzinoši zems – 7,4.

Tas gan nekavē valsts galveno pandemiologu Ugu Dumpi vālēt pa lielajām bungām un skaļi kliegt (šeit), ka “sakarā ar “Covid-19” izplatības pieaugumu darbiniekiem būtu pēc iespējas jāstrādā no mājām, savukārt slimnīcās un sociālās aprūpes iestādēs jāierobežo apmeklētāju skaits un stingri jāievēro sejas masku lietošana”!!!  

Taču tie ir, tā teikt, “kunksti iekšējai lietošanai”. Savukārt, runājot par ceļošanu pa pasauli, SPKC speciālisti rekomendē “rūpīgi apsvērt nepieciešamību doties uz ārvalstīm un izvērtēt riskus savai un tuvinieku veselībai, nepakļaujot tos inficēšanās riskam”.

SPKC rekomendē nebraukt arī uz Krieviju, Baltkrieviju un citām sarakstā neminētām valstīm. Attiecībā uz valstīm, kas ir ārpus Eiropas, pašizolācija turpmāk būs jāievēro, ceļojot no Tunisijas, Gruzijas un Kanādas.

Prasība par pašizolāciju vairs netiek attiecināta uz Urugvaju, Japānu, Dienvidkoreju, Ruandu, Austrāliju, Jaunzēlandi un Taizemi.

Lidojumu un citu starptautisko pasažieru pārvadājumi ierobežojumi nākamnedēļ atteiksies uz četrām valstīm – Franciju, Čehiju, Spāniju un Andoru.

Visi minētie saraksti ir spēkā no 26. septembra līdz 2. oktobrim.

Tavs komentārs par rakstu: