• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Dāvids Marija SasoliDāvids Marija Sasoli. Foto: Wikipedia

Eiroparlamentu kādu laiku vadīs sociālists

Par Eiropas Parlamenta (EP) priekšsēdētāju otrdien ievēlēts sociālistu kandidāts – bijušais itāļu žurnālists, 63 gadus vecais Dāvids Marija Sasoli (David-Maria Sassoli).

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu un Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

“Mums jāveic nepieciešamas, patiešām vitāli svarīgas pārmaiņas, lai padarītu Eiropu spēcīgāku un modernāku,” pirms balsojuma eiroparlamentāriešiem solīja Sasoli, kā

galvenos izaicinājumus identificējot klimata pārmaiņas (kur nu šodien bez tā!), migrāciju un sociālo taisnīgumu.

Viņa konkurenti uz Eiroparlamenta spīkera amatu bija Vācijas zaļo pārstāve Ska Kellere (Franziska Maria "Ska" Keller), Spānijas kreiso radikāļu kandidāte Sira Rego (Sira Abed Rego) un čehu konservatīvais politiķis Jans Zahradils (Jan Zahradil).

Sociālists kā Eiroparlamenta vadītājs ir labējiem nepieciešamais kompromiss, lai Eiropas Savienības izpildvaras – Eiropas Komisijas (EK) vadītāja amatā iedabūtu savējo: 2. jūlijā Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu līderi vienojās uz EK prezidenta amatu virzīt Vācijas konservatīvo pārstāvi Urzulu fon der Leienu (Ursula von der Leyen), tāpēc kreisā Sasoli kandidatūru spīkera amatā atbalstīja arī “centriski labējā” Eiropas Tautas partijas (European People's Party, EPP) frakcija, sagaidot, ka kreisie “atdos parādu”, balsojot par fon der Leienu.

Turklāt saskaņā ar vienošanos Sasoli EP priekšsēdētāja amatu ieņems divarpus gadus, bet pēc tam viņu vajadzētu nomainīt EPP pārstāvim.

Tavs komentārs par rakstu: