• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Nākamā "Eurobasket" turnīra logo.Nākamā "Eurobasket" turnīra logo. Attēls: FIBA

Eiropas basketbola čempionātu vīriešiem pārceļ uz 2022. gadu

Starptautiskās basketbola federācijas (FIBA, franču: Fédération Internationale de Basketball) izpildkomiteja ārkārtas sanāksmē videokonferences formātā vienojās par nākamā gada Eiropas čempionāta pārcelšanu uz 2022. gadu pašreizējās koronavīrusa “Covid-19” pandēmijas ietekmes uz FIBA kalendāru dēļ.

Nākamais Eiropas čempionāts basketbolā vīriešiem bija iecerēts 2021. gadā, to uzņems  Čehija, Gruzija, Itālija un Vācija.

Jaunākajā centrālās valdes sēdē tika apstiprināta 13. martā notikusī visu FIBA sacensību apturēšana un pēc Tokijas olimpisko spēļu datumu maiņas tika deleģēts FIBA izpildkomitejai veikt nepieciešamās korekcijas FIBA kalendārā, kuru centrālā valde sākotnēji apstiprināja 2015. gadā.

Pēc rūpīgas iespējamo scenāriju analīzes un ievērojot reģionālo biroju un sacensību komisijas ieteikumus, FIBA izpildkomiteja nolēma nākamā gada Eiropas čempionātu pārplānot uz laiku no 2022.gada 1. līdz 18. septembrim.

Lai ierobežotu spēlētāju noslodzi un maksimāli izmantotu kalendāra iespējas, nacionālās komandas, kas piedalās Pasaules kausa kvalifikācijas turnīrā, Eiropas čempionāta un Amerikas kausa sagatavošanās posmā aizvadīs divas Pasaules kausa kvalifikācijas spēles, kas sākotnēji bija paredzētas 2022. gada septembrī, 2022. gada augusta beigās. Visi pārējie kontinentālo kausu 2021. gada un 2023. gada Pasaules kausa kvalifikācijas atlikušie datumi paliek nemainīgi.

Olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīri tiks izspēlēti laika posmā no 2021. gada 22. jūnija līdz 4. jūlijam (precīzi datumi vēl jāapstiprina Starptautiskajai olimpiskajai komitejai/International Olympic Committee).

Tavs komentārs par rakstu: