Goda pjedestāls kamaniņu sporta divniekiem.Apbalvošanā Siguldā Mārtiņš Bots (no kreisās) un Roberts Plūme, Tobiass Vendls un Tobiass Arlts, Eduards Ševics-Mikeļševics un Lūkass Krasts. Foto: FIL

Eiropas čempionāta medaļas Latvijas kamaniņu braucējiem

Latvijas kamaniņu braucēji Elīna Ieva Vītola, Kristers Aparjods un Mārtiņš Bots/Roberts Plūme Siguldā izcīnīja Eiropas čempionāta zelta medaļas komandu stafetes sacensībās.

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Iepriekš kamaniņu divnieks Bots/Plūme divnieku braucienos kļuva par sudraba medaļniekiem, bet otra Latvijas vīriešu ekipāža Eduards Ševics-Mikeļševics/Lūkass Krasts nopelnīja bronzu. Sieviešu divniekiem sudrabu izcīnīja mājinieces Anda Upīte/Sanija Ozoliņa, bet vīriešu vieniniekos bronzu izcīnīja Aparjods.

Latvijas vīriešu divniekiem neizdevās noturēties pirmajā braucienā iegūtajās augstākajās pozīcijas, jo summā uzvaru nodrošināja trīskārtējie olimpiskie čempioni vācieši Tobiass Vendls/Tobiass Arlts (Tobias Wendl/Tobias Arlt) ar rezultātu viena minūte un 24,022 sekundes.

Bots/Plūme divu braucienu summā zaudēja 0,062 sekundes, savukārt Ševics-Mikeļševics/Krasts no čempioniem atpalika 0,089 sekundes.

Sacensībās sieviešu divniekiem uzvarēja Pasaules kausa sezonas līderes itālietes Andrea Fētere/Mariona Oberhofere (Andrea Vötter/Marion Oberhofer) ar rezultātu viena minūte un 26,281 sekunde. Upīte/Ozoliņa atpalika 0,501 sekundi.