• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Juniori sacenšas Rubenes BMX trasēSacīkstes Rubenes BMX trasē. Foto no: visit.valmiera.lv

Eiropas čempionāts BMX riteņbraukšanā 2019. gadā notiks Valmierā

Eiropas BMX čempionāts 2019. gadā risināsies Valmierā, paziņoja Eiropas Riteņbraukšanas savienība (franču: Union Européenne de Cyclisme, UEC), kura piektdien informēja par vairāku Eiropas čempionātu rīkošanas tiesību piešķiršanu no 2018. līdz 2021. gadam.

Uz 2019. gada Eiropas BMX čempionāta rīkošanu pretendēja arī Beļģija un Nīderlande, pavēstīja Latvijas Riteņbraukšanas federācija (LRF).  

Kā atsevišķas sacensības Eiropas BMX čempionāts Latvijā vēl nav noticis. No 1996. līdz 2013. gadam Eiropas čempionus noteica sezonas kopvērtējumā pēc atsevišķos posmos sasniegto rezultātu summas. 2013. gadā divi Eiropas čempionāta posmi notika Mežaparkā, Rīgā.

Valmiera ir divkārtējā olimpiskā čempiona Māra Štromberga dzimtā pilsēta un Latvijas BMX panākumu kalve. LRF, iesniedzot pieteikumu rīkot Eiropas čempionātu, Valmieru raksturoja kā BMX tradīcijām un panākumiem bagātu pilsētu.

UEC pavēstīja arī, ka 2020. gadā Eiropas BMX čempionāts notiks Deselē, Beļģijā. Nākamgad Eiropas čempionāts BMX riteņbraucējiem risināsies dalīti – juniori sacentīsies Francijā, bet elites dalībnieki spēkiem mērosies Glāzgovā, Lielbritānijā. 

Šogad jūlijā Eiropas čempionātā Francijā vīriešu konkurencē visaugstāk no latviešiem tika 5. vietu ieguvušais Edžus Treimanis, savukārt junioru konkurencē par Eiropas vicečempioni kļuva Vineta Pētersone, kamēr bronzu izcīnīja Vanesa Buldinska. 

Savukārt pasaules čempionāts ASV pilsētā Rokhilā šovasar bija veiksmīgs Latvijas junioriem – bronzu izcīnīja Mikus Strazdiņš un Vineta Pētersone. Turpretim elitē neviens Latvijas sportists netika tālāk par ceturtdaļfinālu. 

(Materiālā izmantota lsm.lv informācija)

Tavs komentārs par rakstu: