• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Lolita Čigāne.Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Lolita Čigāne. Foto: Edijs Pālens/LETA

Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja: Vairākas valstis sākotnēji izrādīja skepsi par stratēģiskās komunikācijas nepieciešamību

LETA

Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomes laikā daudzu dalībvalstu attieksme saistībā ar stratēģiskās komunikācijas nepieciešamību bija skeptiska, tā Latvijas Ārpolitikas institūta (LĀI) publikācijā "Latvijas ārējā un drošības politika. Gadagrāmata 2017" norādījusi Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Lolita Čigāne (V).

Viņa savā rakstā norādījusi, ka tolaik atsevišķas valstis uzskatījušas, ka Latvija pamatā risina savas informatīvās telpas problēmas. Tomēr tagad pārliecība par stratēģiskās komunikācijas nozīmi ir nostiprinājusies.

"Esam vienisprātis, ka stratēģiskā komunikācija ir nozīmīgs instruments, lai stiprinātu ES institūciju un NATO aizsardzības spējas, aizsargātu sabiedrību pret dažāda veida dezinformāciju un apzināti nepatiesiem propagandas naratīviem, kā arī veicinātu sabiedrības informētību un kritisko domāšanu," norādījusi politiķe.

Viņa arī atgādināja, ka 2015.gada martā Eiropas Komisijas (EK) Ārējās darbības dienestā tika izveidota Austrumu stratēģiskās komunikācijas operatīvā grupa, kuras uzdevums ir gatavot dezinformācijas pārskatus un analizēt Krievijas propagandu, tādējādi stiprinot informatīvo telpu Austrumu partnerības (AP) valstīs.

Tāpat Čigāne savā rakstā vērsusi uzmanību uz kiberuzbrukumu radītajiem draudiem, par piemēriem minot uzbrukumus Lietuvas iestādēm, tostarp parlamenta, prezidenta biroja, valdības un vairāku ministriju mājas lapām. "Tāpat ir zināma informācija par hakeru uzbrukumiem ASV Demokrātiskās partijas pasta serveriem, un ir izteiktas aizdomas par iespējamo Krievijas ietekmi ASV prezidenta vēlēšanu procesā," skaidroja politiķe.

Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētājas ieskatā minētie drošības izaicinājumi skaidri apliecinājuši, ka ES, tai skaitā arī Latvijai, ir jāstiprina savas aizsardzības spējas pret kiberdraudiem un hibrīddraudiem, cita starpā mobilizējot pieejamos instrumentus, kā arī rodot jaunus risinājumus.

LĀI publikācijas mērķis ir sniegt izvērtējumu un izpratni par Latvijas ārējās un drošības politikas izaicinājumiem 2017.gadā. Autori analizē 2016.gada notikumus un lēmumus, cenšoties iezīmēt Latvijas ārējās un drošības politikas scenārijus un rekomendācijas šim gadam.

Tavs komentārs par rakstu: