• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
"EAPN-Latvia" nacionālais koordinators Henriks Danusēvičs."EAPN-Latvia" nacionālais koordinators Henriks Danusēvičs. Foto: Edijs Pālens/LETA

Eiropas nabadzīgo cilvēku konferencē šogad spriedīs par cīņu ar nabadzību bērnu un jauniešu vidū

LETA

Šogad Eiropas nabadzīgo cilvēku konferencē plānots spriest par cīņu ar nabadzību jauniešu un bērnu vidū, iespējām migrantiem un darba nabadzību, šodien preses konferencē pastāstīja Eiropas Pretnabadzības tīkla (European Anti-Poverty Network, EAPN) Latvijas organizācijas "EAPN-Latvia" nacionālais koordinators Henriks Danusēvičs.

Konference cīņai pret nabadzību notiek reizi gadā, un pavasarī konferences koordinatori tiekas, lai vienotos par trim galvenajiem uzdevumiem un sagatavotu konferences pamatnostādnes. Eiropas nabadzīgo cilvēku konference notiks novembrī Briselē.

Divu dienu laikā 23 valstu koordinatori ir vienojušies, ka trīs galvenie konferences uzdevumi būs - cīņa ar jaunatnes un bērnu nabadzību, iespējas migrantiem un darba nabadzība.

Šīs konferences iedzīvina Eiropas Savienības (ES) izvirzīto mērķi veicināt nabadzībā dzīvojošo un sociāli atstumto cilvēku iesaistīšanos lēmumu pieņemšanas procesos.

EAPN Viceprezidents Savjērs Grimo (Xavier Grimaud) no Maltas žurnālistiem pauda, ka galvenais konferences mērķis ir ļaut cilvēkiem dalīties ar savu pieredzi, jo valstu speciālisti labāk saprot nabadzības problēmas savā valstī. Viņš norādīja, ka Eiropas valstīs pastāv daudz dažādas ekonomiskās sistēmas, bet tajās visās pastāv nabadzības problēmas. Eiropas nabadzīgo cilvēku konference padara Eiropu saprotošāku un vienotāku problēmu risināšanā.

Spānijas koordinators Havjērs Salgado (Javier Salgado) pauda, ka būtiskākais ir iesaistīties nabadzības problēmu risināšanā. Nav iespējams pastāvēt pasaulei bez nabadzības - tā ir visas pasaules un visas Eiropas kopēja problēma, tomēr dalība šādā konferencē ir iespēja saprast nabadzību un rast risinājumus pastāvošajām problēmām.

Danusēvičs norādīja, ka Latvijai nav vienota programma cīņai ar nabadzību un pastāv daudz problēmas, tomēr pozitīvi, ka atšķirībā no citām valstīm Latvijā tiek sniegts lielāks finansiāls atbalsts dažādiem sociālajiem projektiem.

Latvijas delegācijas kopš 2005.gada ir regulāri piedalījušās Eiropas nabadzīgo cilvēku konferencēs.

Tavs komentārs par rakstu: