• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Serbu policisti sarunājas ar zemē sēdošiem imigrantiemImigranti pie ES robežas. Foto: Dado Ruvic/Reuters

Eiropas Parlaments mūs piespiedīs mīlēt bēgļus

Eiropas Parlamenta (EP) Pilsoņu brīvību, tieslietu un iekšlietu komitejas ziņojumā par Eiropas migrācijas krīzi izteikts aicinājums ieviest pastāvīgu un obligātu programmu, kurā piedalās visas Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis, uzņemot bēgļus no bēgļu nometnēm.

Aģentūras LETA rīcībā esošajā ziņojuma melnrakstā, kas datēts ar 18. janvāri, esot norādīts, ka solidaritāte ir pamatprincips jebkuram ar migrācijas jautājumiem saistītam lēmumam, kas nozīmē visu dalībvalstu iesaistīšanos. Tāpat tajā vērsta uzmanība uz to, ka bēgļu pārdale ES iekšienē ir praktisks solidaritātes instruments un EP jau kopš 2009. gada prasa saistošu mehānismu patvēruma meklētāju sadalei.

Ziņojumā apgalvots, ka “Dublinas regula nestrādā”, tāpēc izteikts ierosinājums izveidot centrālu patvēruma meklētāju sistēmu – patvēruma meklētājs piesakās uz patvērumu ES, nevis konkrētā dalībvalstī. Tā paredzētu automātisku patvēruma meklētāju izdali pa visām ES dalībvalstīm.

Patvēruma meklētājiem, kuri saņēmuši bēgļa statusu, būtu jāsaņem visas tiem pienākošās tiesības, tai skaitā jāveicina ģimeņu apvienošana. Taču, tā kā ne katrs iebraucējs ir tiesīgs saņemt bēgļa statusu, ES būtu jānodrošina droša to cilvēku atgriešana viņu izcelsmes valstīs, kuri nav bēgļi.

(Materiālā izmantota LETA informācija)

Tavs komentārs par rakstu: