• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
"Moderna" pretkovida vakcīna"Moderna" vakcīnu LZA ir reģistrējusi "ar nosacījumiem". Foto: ZUMAPRESS

Eiropas Zāļu aģentūra reģistrē arī «Moderna» pretkovida vakcīnu

Eiropas Zāļu aģentūra (European Medicines Agency) 6. janvārī ir reģistrējusi ASV uzņēmuma “Moderna” izstrādāto un ražoto “Covid-19” vakcīnu (šeit). Līdz ar to tiek oficiāli atļauta tās izmantošana Eiropas Savienībā (ES). Tomēr “Moderna” vakcīna ir reģistrēta ar nosacījumu, ka ražotājam ir pienākums turpināt veikt izpēti, lai nodrošinātu papildu datus.        

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu un Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Zināma pretruna saskatāma faktā, ka EZA lēmums par “Moderna” vakcīnas reģistrāciju pieņemts vienbalsīgi. Līdz ar to EZA or atzinusi, ka ir “pieejami pietiekami pārliecinoši dati par vakcīnas kvalitāti, drošumu un efektivitāti, lai rosinātu formālas reģistrācijas apliecības ar nosacījumiem izsniegšanu”. Tādejādi tiekot “nodrošināts stabils pamats  ES mēroga vakcinēšanas kampaņas uzsākšanai un ES pilsoņu aizsardzībai”.

“Moderna” vakcīna ir paredzēta “Covid-19” infekcijas novēršanai personām vecumā no 18 gadiem.

Latvijas Zāļu valsts aģentūras direktors Svens Henkuzens informē, ka Latvijā “Moderna” vakcīnas varētu saņemt nākamnedēļ, lai gan “ražotājs pagaidām nav apstiprinājis nākamās nedēļas piegādi”.

“Moderna” izstrādātā vakcīna pret “Covid-19” tiek ievadīta augšdelmā divās injekcijās ar 28 dienu intervālu starp tām.

Šīs vakcīnas biežākās blakusparādības ir vieglas vai vidēji smagas, un tās mazinās pāris dienu laikā pēc vakcinācijas.

Biežākās blakusparādības ir sāpes un pietūkums injekcijas vietā, nogurums, drebuļi, drudzis, pietūkuši vai jutīgi paduses limfmezgli, galvas sāpes, muskuļu un locītavu sāpes, slikta dūša, vemšana.

Tavs komentārs par rakstu: