• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Gumijas laiva ar izgābtiem migrantiemPakistānas cilvēku kontrabandistu darba rezultāts. Foto no: pakistanchristiannews.com

Eiropols «novēro» 65 000 migrantu kontrabandistu

Eiropas Savienības (ES) pārspīlēti humānā attieksme pret bēgļiem no Āfrikas un Tuvo Austrumu valstīm turpina saasināt cilvēku kontrabandas problēmu: daudzviet šis riskantais rūpals ļauj nopelnīt pietiekamus līdzekļus ģimenes uzturēšanai. Tikmēr ES policijas aģentūra jeb Eiropols ir paziņojusi, ka tā izseko vismaz 65 000 migrantu kontrabandistu. Tas ir divreiz vairāk nekā migrācijas krīzes kulminācijas laikā pirms trim gadiem.

Lai gan kopš 2015. gada, kad Eiropu piemeklēja lielākā migrācijas krīze pēc Otrā pasaules kara, ir samazinājies to migrantu skaits, kas veiksmīgi šķērso Vidusjūru ceļā uz Eiropu, pieprasījums pēc cilvēku kontrabandistiem vēl arvien ir "milzīgs", konstatējis Eiropols, kurš identificējis daudzus jaunus aizdomās turētos, izmeklētājiem Eiropas valstīs izsekojot vienu no visstraujāk augošajām starptautiskās organizētās noziedzības formām.

"Pagājušā gada beigās mūsu datubāzēs bija 65 000 kontrabandistu," ziņo Eiropola Eiropas migrantu kontrabandas centra vadītājs Roberts Črepinko (Robert Crepinko).

2015. gada septembrī Eiropols ziņoja par 30 000 cilvēku, kas tiek turēti aizdomās par cilvēku kontrabandu, līdz 2016. gada beigām viņu skaits sasniedza 55 000, bet 2017. gadā pieauga līdz 65 000.

No cilvēku kontrabandistiem, kuru pilsonība ir noskaidrota, 63% pārstāv Eiropas valstis, starp kuriem 45% ir Balkānu valstu pilsoņi, liecina Eiropola dati. 14% ir no Tuvajiem Austrumiem, 13% – no Āfrikas, 9% – no Austrumāzijas, un 1% – no Ziemeļamerikas vai Dienvidamerikas.

Črepinko sacīja, ka migrantu kontrabanda "vēl arvien ir plaukstošs bizness" miljardiem eiro vērtībā, lai gan pērn Eiropā ieradās mazāk migrantu pēc ES sadarbības līgumiem ar Turciju un Lībiju.

Tavs komentārs par rakstu: