• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Krišjānis Kariņš soļo milzu soļiemK.A.Kariņš uz priekšu soļo tādā tempā, ka valsts un tās pilsoņi vienkārši netiek līdzi. Foto: consuladoletonialisboa.com

EK Latvijai iesaka dažas labas lietas. Turu īkšķi, lai «labieši» ir «sisti uz ausīm»!

Protams, tas nav nekāds noslēpums. Arī vietne InfoTOP.lv gan Valda Dombrovska, gan Laimdotas Straujumas, gan Māra Kučinska laikos, gan arī tagad, kad grupas īstais vadonis ir Delavēras kovbojs Krišjānis Arturs Kariņš, regulāri atgādinājusi: Latvijas valdošo spēku atvēlētie līdzekļi sabiedrības veselībai nav pietiekami. Nekas nemainās: ik dienu aizsaulē aiziet 16-17 cilvēki, kuri vēl kādu laiku varēja padzīvot (šeit un šeit).

Dzintars Zaļūksnis

Un tam nav nekāda sakara nedz ar jauno koronavīrusu, nedz tā izraisīto sērgu “Covid-19”. Būsim nu godīgi: mēs pie tā esam tā pieraduši, ka ne tikai negaidām, ka valdība ko mainīs, bet arī neuzskatām par pietiekamu argumentu, lai pašreizējos valdošos bāleliņus un tautumeitas izšūpotu vēstures mēslainē. Lai gan tieši tāda ir nacionālas valsts galvenā funkcija: nodrošināt veselīgu dzīvošanu (izdzīvošanu) gan pamatnācijai, gan mazākumtautībām. Būtībā galvenokārt šā uzdevuma veikšanai mēs esam ievēlējuši 13. Saeimu un ļaujam rosīties K.A.Kariņa valdībai un tās rindās – veselības ministrei Ilzei Viņķelei.

Taču, kā nupat publicētajās kārtējās rekomendācijās norāda Eiropas Komisija (EK), pašreizējā pandēmija “ir izgaismojusi sen zināmas problēmas Latvijas veselības aprūpē”, kuras var formulēt īsi:  medicīnai vajadzētu vairāk naudas un vairāk personāla. Tās ir divas galvenās problēmas, turklāt savstarpēji saistītas. Un tieši tās mūsu labieši gadu gadiem ignorē. Nezinu kā jums, bet man ir aizdomas, ka ignorēs arī šoreiz – Briseles teiktajā Latvijas politiskā elite mēdz ieklausīties tikai tad, kad teiktais sola vēl kādu miljardiņu, ko var sadalīt. Citos gadījumos Eiropa var muldēt, cik uziet, dzirdīgas ausis starp mūsu politiķiem tai neredzēt.

Tāpēc nelolosim liekas lūzijas: ja veselības aprūpes stiprināšanu EK ir atzinusi par vienu no galvenajiem šāgada ieteikumiem, tas nepavisam nenozīmē, ka labieši par mūsu veselību sāks rūpēties kādu nieku vairāk. Aha, paleksies un aizļekatos! Piemēram, palielinās sodus tiem, kas neievēro noteikumus, kuri valdībai neko nemaksā (maskas, dezinfekcijas līdzekļus un pat ziepes valsts budžets jums neapmaksās). Vai pasūtīs vēl vienu pētījumu, lai pārbaudītu, cik paklausīga varai ir mūsu sabiedrība.

Ieklausīties kaut vai EK ieteikumā, ka valstij jārūpējas par veselības aprūpes pieejamību, lai izvairītos no tā, ka slimības tiek ielaistas, vairs vienkārši nav iespējams: pārtraucot plānveida pakalpojumus, daudzu līdzcilvēku veselībai JAU IR nodarīts negrozāms kaitējums, un daļa no šiem Latvijas cilvēkiem vairs nesagaidīs savu kārtu pie brīvlaistajiem speciālistiem.

EK atzīst, ka “problēma ir sabiedrībā plaši izplatītais neveselīgais dzīvesveids”? Tas nekas, ka piespiedu izolācija dzīves kvalitāti un veselīgumu neuzlabo! Toties labieši var mierīgi aizrādīt, ka par savu veselību un uztura kvalitāti atbild katrs pats.

Varu saderēt, ka arī pārējie EK ieteikumi – paplašināt dīkstāves pabalstu saņēmēju loku; stimulējot ekonomiku, ieguldīt līdzekļus atkritumu pārstrādē, videi draudzīgāka transporta attīstībā, zaļajās un digitālajās tehnoloģijās; nodrošināt, lai ātrs un stabils internets būtu pieejams arī laukos un, visbeidzot, renovēt un siltināt ēkas, lai palielinātu to energoefektivitāti,– labākajā gadījumā ieguls tumšās atvilktnēs un pamazām pārceļos uz vēl tumšākiem arhīviem.

Kāpēc es rakstu labākajā gadījumā? Tāpēc ka tad, ja valdība nolems Briselei tomēr paklausīt, sāksies ziepes, jo šī paklausība, kā ierasts, notiks uz likumpaklausīgo pilsoņu rēķina: visas šīs derīgās lietas piespiedu kārtā viņiem nāksies apmaksāt no sava maciņa.

Tāpēc es drīzāk turu īkšķi, lai Brisele arī šoreiz tiktu nostādīta pie ratiem. “Covid-1984” panika jau tāpat no daudziem līdzpilsoņiem ir izsūkusi pēdējās rezerves.  

1 Komentāri


 1. labus
  2020-05-23

  — paldies par “Covid-1984”! Īpaši nesekoju šim neprātam, tāpēc biju palaidis garām šo orvelismu ... ))

Tavs komentārs par rakstu: