• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Ieva JaunzemeIeva Jaunzeme priecājas par VID "veiksmes stāstu". Foto no: lsm.lv

Ekonomika drudzī, bet nodokļu iekasētājus piemeklējis «veiksmes stāsts»

Kovidkrīze pašā plaukumā, uzņēmēji kož elkoņos, rudens lokdaunu gaidīdami, bet Valsts ieņēmumu dienests (VID) ir pilnībā adaptējies jaunajos apstākļos un braši ziņo, ka nodokļu iekasēšanas plāns esot pat pārpildīts.     

Roberts Ozols, īpaši InfoTOP.lv

Šogad astoņu mēnešu laikā nodokļu ieņēmumos iekasēts vairāk, nekā plānots, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” lepni stāsta Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme. 

InfoTOP.lv prognozē: tad jau ar iekšzemes kopprodukta (IKP) skaitlīšiem viss būs kārtībā, jo tajos tiek ierēķināti arī nodokļu ieņēmumi!

Jaunzeme uzsver, augusts nodokļu ievācējiem bijis ļoti labs mēnesis Piemēram, darbaspēka nodokļos ieņemts par 11%–15% vairāk nekā plānots. Pēc Jaunzemes teiktā, kad “Covid-19” ierobežojumi tika samazināti un veikali atvērās apmeklētājiem, arī pievienotās vērtības nodokļa (PVN) ieņēmumi palielinājušies. Tad jau tiešām bez bažām varam gaidīt nākamo ierobežojumu vilni! 

No tā visa Jaunzeme izdara optimistisku secinājumu: “Ir redzama pozitīva tendence nodokļu nomaksā. Tas, ko rāda ekonomiskā izaugsme, atspoguļojas arī nodokļos.” Latviski tulkojot, mūs atkal – pirmos pasaulē! – ir piemeklējis veiksmes stāsts, lai gan vēl īsti nepaspējām atgūties no iepriekšējā.

Tavs komentārs par rakstu: