• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
464. sērijas jeb "lietuviešu projekta" nams.Padomju laikā celts 464. sērijas jeb "lietuviešu projekta" nams. Foto no: apliecinajumakarte.lv

EM: «Lietuviešu projekta» piecstāvu nami ir droši

Padomju laikā celto daudzdzīvokļu 464. sērijas namu nesošās konstrukcijas ir apmierinošā tehniskā stāvoklī – secināts Ekonomikas ministrijas (EM) izpētā, kas sadarbībā ar būvspeciālistiem veikta 2019. gadā.

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus   

Tomēr ministrijā norāda, ka „būtiski ir turpināt šo ēku uzturēšanas darbus un atjaunot atsevišķus elementus”. 

Masveida apbūves lielpaneļu 464. sērijas daudzdzīvokļu dzīvojamās ēkas izpētei tika izvēlētas pirmās, jo nozares eksperti bažījās, ka šīs sērijas ēkām potenciāli varētu būt lielāki riski nesošo konstrukciju stabilitātei, ņemot vērā konstrukciju īpatnības, ēku vecumu un noteikto vidējo kalpošanas ilgumu – 60 gadus.

Tika pārbaudītas 13 ēkas – desmit Rīgā un trīs Jelgavā –, kas nodotas ekspluatācijā laika posmā no 1964. līdz 1978. gadam.

Ēku pārbaudes laikā, kā arī veiktajos atsegumos netika konstatētas pazīmes, kas liecinātu par ēku mehāniskās stiprības vai stabilitātes zudumu – ēku nesošās konstrukcijas ir apmierinošā tehniskā stāvoklī.

EM ir secinājusi, ka, turpinot ēku ekspluatāciju līdzšinējā veidā, kā arī veicot pētījumā norādītos ēku uzturēšanas un atsevišķu elementu atjaunošanas pasākumus, „ēkas ir drošas turpmākai ekspluatācijai”.

Tavs komentārs par rakstu: