• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
"AstraZeneca" vakcīnasLiktenīgā vakcīna. Foto: Alberto Pezzali/AP Photo

EMA apstiprinājusi saikni starp «AstraZeneca» vakcīnu un letālajiem trombiem

Eiropas Zāļu aģentūras (European Medicines Agency, EMA) Veselības draudu un vakcinācijas departamenta vadītājs Marko Kavaleri (Marco Cavaleri) 6. aprīlī intervijā itāļu laikrakstam “Il Messaggero” ir apstiprinājis, ka pastāv tieša cēloniskā saikne starp britu-zviedru kompānijas AstraZeneca ražoto pretkovida vakcīnu Vaxzevria un letālu trombu veidošanos.

Pēteris Kurpnieks, īpaši InfoTOP.lv

InfoTOP.lv par šo problēmu jau rakstīja šeit, un beidzot oficiāls apstiprinājums saņemts arī no EMA. “Es uzskatu, ka šobrīd mēs varam teikt: jā, [trombiem] ir acīmredzama saikne ar šo vakcīnu. Mēs pagaidām nezinām, kas tieši izraisa šādu reakciju,” atzīst Kavaleri, kura vārdus citē pasaules plašsaziņas līdzekļi (sk., piemēram, šeit).   

Britu medicīnas regulators pašlaik izskata iespēju “AstraZeneca” un Oksfordas Universitātes (University of Oxford) izstrādātās koronavīrusa vakcīnas izmantošanu ierobežot, ja ir runa par gados jaunu cilvēku potēšanu, jo tieši šai grupai mēdz veidoties bīstamie trombi, ziņo laikraksts “The Times”. 

Pagājušajā nedēļā britu regulators informēja, ka laika posmā līdz 24. martam (ieskaitot) valstī bija reģistrēti kopumā 30 trombozes gadījumi. Septiņi no šiem gadījumiem ir beigušies letāli: Lielbritānijas iedzīvotāji ir miruši no trombiem, kas izveidojušies pēc “AstraZeneca” potes saņemšanas. “The Times” avoti Apvienotās Karalistes Medikamentu un veselības aprūpes produktu regulēšanas aģentūrā (Medicines and Healthcare products Regulatory Agency, MHRA) apgalvojot, ka “rodas arvien vairāk argumentu par labu tam, lai jauniem cilvēkiem – vismaz tiem, kas jaunāki par 30 gadiem,– piedāvātu citu vakcīnu”.  

Tradicionālais jautājums, uz kuru negaidu atbildi: vai Latvijas kovidpanikas cēlāji un tautas vakcinētāji to visu zina un grasās kaut kā (vēlams – adekvāti) reaģēt? Pagaidām nekas par to neliecina.  

Tavs komentārs par rakstu: