• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
"Frontex" robežsargi"Frontex" robežsargi postenī. Foto: Getty Images

ES dalībvalstis vienojas pastiprināt ārējo robežu kontroli

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis ir vienojušās palielināt ES robežapsardzības pārvaldes "Frontex" personālu no pašreizējiem 1500 darbiniekiem līdz 10 000, izdarot to līdz 2027.gadam – vēlāk, nekā bija sākotnēji ierosināts.

InfoTOP.lv, izmantojot LETA materiālus

"Frontex" personāla palielināšanu paredzēts sākt 2021. gadā. EK pārskatīs šo plānu 2024. gadā, kad tā vajadzības gadījumā varēs ierosināt labojumus.

Iecerēts, ka "Frontex" būs plašākas pilnvaras darboties pierobežas reģionos un kopā ar ES neietilpstošām valstīm gādāt par to pilsoņu repatriāciju, ja šīs valstis tam piekritīs.

ES valstīm ar Eiropas Parlamentu būs jāapspriež vienošanās projekts, lai galīgu vienošanos mēģinātu panākt pirms Eiroparlamenta vēlēšanām maija beigās.

Lai gan ES ieradušos migrantu skaits pēdējos gados ir samazinājies, Eiropas Komisija (EK) pērn ierosināja līdz 2020. gadam pieņemt darbā 10 000 ES robežsargu, veicot pasākumus imigrācijas ierobežošanai.

EK ierosinājuma pamatā ir ideja, ka lielāka un spēcīgāka "Frontex" ļaus ES labāk kontrolēt savas ārējās robežas, tātad bloks varēs izbeigt joprojām pastāvošo robežkontroli uz iekšējām robežām.

Daudzas ES dalībvalstis pret to iebilda, uzskatot šo termiņu par pārāk ambiciozu. Turklāt dažas dalībvalstis pauda bažas, ka šis ierosinājums varētu atņemt valstīm suverēnu kontroli pār savām robežām.

Jaunā vienošanās paredz, ka "Frontex" spēki var veikt zināmus uzdevumus, tostarp robežkontroli un izraidīšanu, un tiem būs atļauts lietot spēku un nēsāt ieročus. Dalībvalstis saglabās suverēnu kontroli pār savām robežām, un to piekrišana būs vajadzīga, lai apstiprinātu "Frontex" operācijas.

Tavs komentārs par rakstu: