• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Slēgti aizvirtņi ES un Krievijas karogu krāsāsAbas puses aizslēgtas, atslēga nolauzta. Kolāža no: mauritsgorlee.com

ES dalībvalstu līderi vienojas turpināt sankcijas pret Krieviju

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu līderi – viņu vidū arī Latvijas Ministru prezidents Māris Kučinskis iz Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) – ir nolēmuši par sešiem mēnešiem pagarināt ekonomiskās sankcijas, kas piemērotas Krievijai par tās jaukšanos Ukrainas konfliktā, apstiprinājis Eiropadomes prezidents Donalds Tusks.

"ES ir vienota par ekonomisko sankciju pret Krieviju pagarināšanu," tviterī paziņojis Tusks.

Jautājumus, kas saistīti ar sankciju pret Krieviju īstenošanu, ceturtdien Briselē kopā ar pārējiem ES valstu līderiem apsprieda arī Latvijas Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS). Arī Latvijas pozīcija paredz, ka sankcijas pret Krieviju nav pārskatāmas vismaz tik ilgi, kamēr nebūs izpildīta Minskas vienošanās.

Kā aģentūru LETA informēja Kučinska preses sekretārs Andrejs Vaivars, ES valstu un valdību vadītāji nonāca pie secinājuma, ka sankcijas pret Krieviju ir jāturpina, it īpaši ņemot vērā, ka savulaik noslēgtā Minskas vienošanās netiek pildīta.

Sankcijas pirmo reizi Krievijai tika piemērotas 2014. gada jūlijā, sodot Krieviju par Krimas aneksiju un "Austrumukrainas destabilizāciju".

ES ir sasaistījusi sankciju atvieglošanu ar Krievijas progresu tā dēvētās Minskas vienošanās īstenošanā. Vienošanās paredz beznosacījuma pamieru Austrumukrainā un nosaka, ka abām pusēm jāatvelk smagie ieroči no frontes līnijas. Ārvalstu eksperti atzīst, ka Minskas vienošanos regulāri pārkāpj abas puses – gan prokrieviskie separātisti, gan Ukrainas valdība.

Sankcijas vērstas pret Krievijas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

(Materiālā izmantota LETA informācija)

Tavs komentārs par rakstu: