• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
G7 līderi Kanādā, 2018. gada jūnijsMēs iztiksim bez Vovas! No kreisās: Eiropas Padomes priekšsēdētājs Donalds Tusks, Kanādas premjerministrs Žastins Trido, Vācijas kanclere Angela Merkele, ASV prezidents Donalds Tramps, Lielbritānijas premjerministre Terēze Meja, Itālijas premjerministrs P

ES nobloķē Krievijas atgriešanos G7 sanāksmēs

Lai arī ASV prezidents Donalds Tramps (Donald Trump) un daži “mazāka kalibra” politiķi ir izteikušies, ka būtu lietderīgi atkal aicināt Krieviju piedalīties “lielā septiņnieka” (G7) sanāksmē, Eiropas Savienība (ES) Krievijas “atgriešanos” ir nobloķējusi.

ES dalībvalstu pārstāvji G7 samitā, kas notiek Šarlevuā, Kanādas Kvebekas provincē, pauž vienprātību, apgalvojot, ka “Krievija nav izpildījusi nosacījumus, lai to varētu uzņemt atpakaļ G7”, paziņojusi Vācijas kanclere Angela Merkele (Angela Merkel). Viņa norādījusi, ka joprojām svarīgākais priekšnoteikums Krievijas atpakaļuzņemšanai G7 ir “progress saistībā ar situāciju Ukrainā”.

“Mēs šeit visi vienojāmies, ka Krievijas atgriešanās G7 formāta samitos nevar notikt, līdz nebūs panākts būtisks progress saistībā ar problēmām ar Ukrainu. Tas bija kopīgais viedoklis,” Merkele ir paziņojusi žurnālistiem. No Merkeles teiktā izriet, ka šo nostāju atbalstījis arī Itālijas premjerministrs Džuzepe Konte (Giuseppe Conte), kurš iepriekš bija paudis atbalstu Trampa viedoklim.

Tramps pirms samita paziņoja, ka “vajadzētu atjaunot Krievijas dalību G7”, no kuras tā tika izslēgta 2014. gadā pēc Krimas aneksijas. “Kāpēc mums ir tikšanās bez Krievijas?” teica Tramps. “Viņiem būtu jāļauj Krievijai atgriezties, jo mums vajadzētu Krieviju pie sarunu galda.” Un piebilda: “Es esmu bijis Krievijas ļaunākais murgs. Taču, to sakot, Krievijai vajadzētu būt šajā sanāksmē.”

Jaunais Itālijas premjers Konte tviterī sākumā pavēstīja, ka atbalsta Trampa nostāju: “Krievijai vajadzētu atgriezties G8. Tas ir visu interesēs,” paziņoja Konte, kurš tikai trešdien stājās premjerministra amatā. Viņa vadītā koalīcija ir aicinājusi ES veidot ciešākas attiecības ar Maskavu un atcelt Krievijai piemērotās sankcijas.

“Lielais septiņnieks”, kurā apvienojušās pasaules lielākās industriāli attīstītās valstis ASV, Francija, Itālija, Japāna, Kanāda, Lielbritānija un Vācija, tika izveidots pagājušā gadsimta septiņdesmitajos gados. 1998.-2014. gadā par grupas dalībnieci kļuva Krievija, kas piedalījās tikai sanāksmēs, kurās tika apspriesti politiskie nevis ekonomikas jautājumi, un šis formāts tika nodēvēts par G8.

Tavs komentārs par rakstu: