• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
ES valstu kopīgi iztrādājamā drona maketsES valstu kopīgi iztrādājamā drona makets dabīgā lielumā 2018. gadā Berlīnes aviošovā. Foto: Messe-Berlin Gmbh

ES par galveno drošības «balstu» uzskata savu dronu un izlūkošanu

Eiropas Savienības (ES) amatpersonas ir paziņojušas, ka ES budžetā līdz 500 miljonu eiro tiks atvēlēti aizsardzības projektu finansējumam, arī tā dēvētā eirodrona izstrādei.

InfoTOP.lv, izmantojot LETA materiālus

Eiropas Komisija (EK) informē, ka 100 miljoni eiro asignēti ierosinātajam drona projektam, blokam cenšoties mazināt atkarību no ASV tehnoloģijām. Brisele aktivizē centienus racionalizēt Eiropas tēriņus jaunu militāro iekārtu izstrādē, lai padarīto to efektīvāku izmaksu ziņā un samazinātu atkritumus. "Ar ES investīcijām, kuras mēs uzsākam šodien, mēs pārejam no idejām pie konkrētiem projektiem, mēs stiprinām mūsu aizsardzības industriju konkurētspēju," komentē rūpniecības komisāre Elžbeta Beņkovska (Elżbieta Bieńkowska).

EK drīzumā aicinās izteikt priekšlikumus projektiem piecās prioritārajās jomās, piedāvājot 180 miljonus eiro izlūkošanas, drošu sakaru un kibertehnoloģiju jomās, kā arī 5,6 miljonus eiro mākslīgā intelekta aizsardzības tehnoloģijām. "Sadarbība aizsardzības jomā ir vienīgais veids, kā arvien nestabilākajā pasaulē aizstāvēt un aizsargāt eiropiešus," norādīja EK viceprezidents Jirki Katainens. "Kopīgi projekti materializējas. Eiropas aizsardzība notiek."

EK ierosinājusi ES budžetā laika posmam no 2021. līdz 2027. gadam aizsardzībai paredzēt 13 miljardus eiro.

Tavs komentārs par rakstu: