• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Bernjē un Deiviss uz britu karoga fona"Brexit" sarunu vadītāji: no ES puses Mišels Barnjē (no kreisās), no Lielbritānijas puses Deivids Deiviss. Foto: Emmanuel Dunand/APF

ES sāk steidzināt Terēzi Meju «Breksita» sakarā

Eiropas Savienība (ES) pirms nākamā "Breksita" (Brexit) sarunu raunda pirmdien pastiprinājusi spiedienu uz Lielbritāniju, brīdinot, ka britu premjerministrei Terēzai Mejai (Theresa May) paliek arvien mazāk laika vienošanās panākšanai.

"Gūts zināms progress, bet tagad mums tiešām jāvirzās uz priekšu. Laiks ir būtisks," paziņoja ES prezidējošās valsts Igaunijas Eiropas lietu ministra vietnieks Mati Māzikass (Matti Maasikas). Viņš ar šādu paziņojumu nāca klajā pirms ES dalībvalstu Eiropas lietu un ārlietu ministru sanāksmes, kurā piedalīsies arī Eiropas Komisijas (EK) "Breksita" sarunu delegācijas vadītājs Mišels Barnjē (Michel Barnier).

Vēlāk pirmdien Briselē Barnjē un viņa komanda tikas ar Lielbritānijas pārstāvjiem, lai sāktu nākamo "Breksita" sarunu raundu, kas ilgs četras dienas.

Meja piektdien ierosināja iesviest divu gadu pārejas periodu pēc tam, kad viņas vadītā valsts būs izstājusies no ES. Pārejas posmā Lielbritānija, skatoties plašā mērogā, principā saglabātu esošās attiecības ar Briseli, norādīja Meja.

Taču ES vēlas no Mejas konkrētus priekšlikumus, ne tikai vispārējus solījumus.

ES līderi, izņemot Meju, sapulcēsies uz samitu 19. un 20. oktobrī, kad lems, vai "Breksita" sarunās panākts pietiekams progress, un tās var turpināties, pievēršoties nākotnes attiecībām un tirdzniecībai.

Lielbritānija apgalvo, ka visi šie jautājumi ir saistīti, un būtu jāapspriež reizē. ES amatpersonas savukārt ir pesimistiski noskaņotas pret sarunu paplašināšanu, jo vēl nav atrisināti jautājumi par Lielbritānijas "izstāšanās rēķinu", Īrijas un Ziemeļīrijas robežas statusu un Apvienotajā Karalistē šobrīd dzīvojošo ES pilsoņu tiesībām.

(Materiālā izmantota LETA informācija)

Tavs komentārs par rakstu: