• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
EK prezidents Žans Klods Junkers, Krievijas prezidents Vladimirs Putins un Vācijas kanclere Angala MerkeleNo kreisās: EK prezidents Žans Klods Junkers, Krievijas prezidents Vladimirs Putins un Vācijas kanclere Angala Merkele - karot var arī ar smaidu uz lūpām. Foto: EK

ES un Krievijas «sankciju karš» nerimstas

Eiropas Savienība (ES) par vēl sešiem mēnešiem pagarinājusi privātpersonām un uzņēmumiem noteiktās sankcijas, kas piemērotas Krievijai "par agresiju Ukrainā".  "Situācijas novērtējums nedod pamatu sankciju režīma mainīšanai," teikts Eiropas Komisijas (EK) izplatītajā paziņojumā.

Pret 155 fiziskajām personām un pret 44 juridiskajām personām vērstās sankcijas, kas paredz īpašumu arestu un ieceļošanas aizliegumu, paliks spēkā līdz 2019. gada 15. martam.

ES sankcijas pret Maskavu vērsa pirms četriem gadiem, kad Krievija anektēja Krimas pussalu. Starp personām, kas pakļautas sankcijām, ir arī Krimā izveidoto Krievijas varas iestāžu amatpersonas.

ES Tiesa Luksemburgā 13. septembrī atstāja spēkā vairākām Krievijas bankām un enerģētikas uzņēmumiem noteiktās sankcijas, kuras tie bija lūguši atcelt. Puses divu mēnešu laikā var šo tiesas spriedumu pārsūdzēt.

"Būtībā tiesa atzina, ka Eiropadome ir pietiekami pamatojusi apstrīdētos juridiskos aktus," teikts tiesas paziņojumā. "Apstrīdēto aktu deklarētais mērķis ir paaugstināt cenu par Krievijas darbībām, kas grauj Ukrainas teritoriālo vienotību, suverenitāti un neatkarību, kā arī atbalstīt krīzes miermīlīgu atrisinājumu."

ES Tiesā ar prasību pret Eiropadomi septiņi uzņēmumi vērsās vēl 2014. gada rudenī un ziemā.

"Rosņeftj" (Роснефть), "Gazprom ņeftj" (Газпрщм нефть), Krievijas bankas "Sberbank" (Сбербанк), VTB (ВТБ), "Vņešekonombank" (Внешэкономбанк, ВЭБ), kā arī Ukrainas "Prominvestbank" (Проминвестбанк, ВЭБ meitas banka) un Turcijas "DenizBank" ("Sberbank" meitas banka) lūdza atcelt sankcijas, kas pret tām noteiktas Krievijas īstenotās Ukrainas destabilizācijas dēļ.

Prasības iesniedzēji savas sūdzības lielā mērā pamatoja ar to, Eiropadome nav izklāstījusi pamatojumu, kāpēc pret tām noteiktas sankcijas.

Uzņēmumi skaidroja, ka ES ir pārkāpusi savas saistības attiecībā uz vienošanos par partnerību un sadarbību ar Krieviju, kā arī Pasaules tirdzniecības organizācijas (World Trade Organization, WTO) saistības.

Tavs komentārs par rakstu: