• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Karikatūra par ES un ASV sankcijām ES un ASV sankcijas un Putins. Zīmējums: Peter Schrank/The Economist

ES vēlreiz pagarinās sankcijas pret Krieviju

Eiropas Savienības (ES) amatpersonas, kas vēlējušas palikt anonīmas, plašākai publikai ir paziņojušas, ka ES “pagarinās sankcijas pret Krievijas un Ukrainas fiziskajām un juridiskajām personām par Maskavas agresiju Ukrainā”.

Sankcijas pēdējoreiz uz pusgadu tika pagarinātas pērnā gada septembrī. Toreiz sarakstā bija 149 fiziskās personas un 37 juridiskās personas. Kopš tā laika trīs sarakstā esošie cilvēki ir miruši, tajā skaitā Krievijas Galvenās izlūkošanas pārvaldes (Главное разведывательное управление, GRU) priekšnieks Igors Serguns (Игорь Сергун).

Šīs sankcijas skar vairākus Krievijas valdības locekļus, politiķus, parlamenta deputātus, uzņēmējus, augsta ranga amatpersonas, anektētās Krimas un pašpasludināto Luhanskas un Doņeckas tautas republiku vadītājus.

Sankcijas attiecas arī uz dažām Krievijas un Krimas kompānijām un organizācijām, kā arī Luhanskas un Doņeckas "tautas republikās" esošajiem kaujinieku grupējumiem.

Sankcijas paredz bankas kontu iesaldēšanu un iebraukšanas liegšanu ES.

ES arī turpinās sankcijas pret 16 bijušā Ukrainas prezidenta Viktora Janukoviča (Вiктор Янукович) valdīšanas laika amatpersonām, kuras, kā tiek uzskatīts, esot piesavinājušās valsts līdzekļus.

Arī ASV prezidents Baraks Obama (Barack Obama) uz gadu ir pagarinājis Krievijai noteiktās sankcijas, teikts paziņojumā Baltā nama (The White House) mājaslapā.

(Materiālā izmantota LETA informācija)

Tavs komentārs par rakstu: