• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Sieviete gatavojas testēties "Covid-19"Ja nepiekritīsiet testēties, mirstiet nost! Ilustratīvs foto: worldstockmarket.net

Esmu ar mieru pats maksāt par savu ārstēšanu, bet tad samaziniet nodokļus!

Tiktāl esam nonākuši: kamēr pilsētnieku naktsmieru traucē un baiļu režīmu uztur aurojošas un mirgojošas ātrās palīdzības, tikmēr savu pienākumu pret valdību un personīgi pret Krišjāni A.Kariņu izpildījušie pilsoņi var izpausties īstā nacistu garā.

Dzintars Zaļūksnis  

Sabiedrisko iniciatīvu portāls “Manabalss.lv” allažiņ ir efektīvi darbojies kā svilpe, kurā cilvēkiem izlaist lieko tvaiku. Ja politiskā elite grib, tā, protams, var reaģēt arī uz manasbalss iniciatīvām, un laiku pa laikam tā to arī dara, lai tvaika nolaidējos uzturētu mundruma dzirksti un viņi nepārceltos uz daudz smagāko portālu “Latvija.lv”, kura savāktajām balsīm jau ir nesalīdzināmi lielāks svars.

Nupat 10 000 pilsoņu portālā “Manabalss.lv” divu nedēļu laikā ir parakstījušies par to, lai viņu “nepamatoti nevakcinētie” līdzpilsoņi, saslimuši ar kovidu, ārstētos par savu naudu – un [noklusējumā], ja naudas nav, būtu tik godīgi un vienkārši nomirtu. Nedaudz gan šaubos, ka šie pilsoņi – pat ņemot vērā viņu acīmredzami deformēto domāšanu – tā vienkārši atzītos, ka atbalsta minēto noklusējumu. Taču tā jebkurā gadījumā ir viņu prāta konstrukcija, kas tiecas kļūt par realitāti.

Lai  nu kā, 10 000 atbalsts nozīmē, ka šo iniciatīvu izskatīs Saeima.

Kurš un kādos apstākļos būs tas eksperts, kas “nevakcinēšanos” atzīs par “nepamatotu” – tam nav īpašas nozīmes. Pieņemsim, uz šo lomu pretendē kovidlaikmeta “prāts, gods un sirdsapziņa” – konkrētās inciatīvas autors kāds [pārcilvēks] Sandis Kravalis, kurš to argumentē ar baisu un, viņaprāt, droši vien reālu ainu – sak, slimnīcās tiek nogādāts arvien vairāk un vairāk paciento, kas inficējušies ar SARS-CoV-2 vīrusu un slimo ar kovidu vidēji smagā un smagā formā. Un neviens no viņiem nav vakcinējies pret šo zarazu!  

Šo cilvēku atrašanās slimnīcās, svētā sašutumā sprēgā kravaļveidīgie, īpaši intensīvās terapijas nodaļās vai reanimācijā, valstij nozīmē milzīgus izdevumus.

Protams, ir interesanti, ka šīs nacistiskās iniciatīvas autoram pat neienāk prātā, no kurienes īsti nāk nauda “bezmaksas” vakcinēšanai. Tomēr viņš ir pārliecināts, ka parlamentam ir jānostiprina likumā norma, atbilstoši kurai pandēmiju [šajā gadījumā “Covid-19”] laikā pilngadīgām personām, kuras atteiksies no vakcinēšanās un pēcāk inficēsies, būs pienākums pašām atbildēt par savu lēmumu un segt vismaz daļu no ārstēšanās izdevumiem.

Ko īsti piedāvā rotenfīrers Kravalis, īsti nav saprotams, jo patlaban Latvijā principā neeksistē vispārēji bezmaksas [valsts pilnībā apmaksāti] veselības aprūpes pakalpojumi. Taču šis fakts nekādi nemulsina mūsu varoņa kovidpatriotiskās pārdomas. Sak, izmantojot valsts bez maksas (sic!) piedāvātās vakcīnas, pieaugušie iedzīvotāji varot būtiski palīdzēt valstij izvairīties no ārstēšanas izdevumiem, vienlaikus pasargājot paši sevi no smagas slimības gaitas un nāves. Par to ir pārliecināts brašais rotenfīrers, piebilstot, ka cilvēkiem ne tikai jāiemācās cienīt svešu [viņa un 10 000 sekotāju!] viedokli, bet arī atbildēt par savu paša viedokli un neapgrūtināt citus sabiedrības locekļus un valsti ar papildu izmaksām.

Zīmīgi, ka Kravalis atzīst: jā, mediķu rīcībā joprojām nav efektīvu medikamentu vidēji smagu un smagu kovida pacientu ārstēšanai, taču viņš neapgrūtina sevi ar jautājumu – un kāpēc tad šādu medikamentu nav? Vainīgi nepotētie pilsoņi, kuri šo gandrīz divu gadu laikā ir visādi sabotējuši zāļu izstrādāšanu, vai ne, pilsoni Kravali?

Atzīšos, ka man nebūtu iebildumu pret to, ka pats apmaksāju savu ārstēšanu,– tik un tā veselības aprūpe arī ārpus kovida nav bezmaksas. Taču ar vienu noteikumu – lūdzu, tādā gadījumā atbrīvojiet mani un citus nepotētos no tās nodokļu daļas, kas valsts budžetā paredzēta veselības aprūpei (šogad tie ir 12,6% plus dažādi ar “Covid-19” saistītie papildizdevumi). Tas nozīmē ne tikai daļu darbaspēka nodokļu, bet arī daļu pievienotās vērtības, akcīzes, nekustamā īpašuma nodokļa, kā arī bēdīgi slaveno obligāto iepirkuma komponenti jeb OIK).

Visbeidzot, nākas konstatēt, ka uz šādu situāciju mēs sākām iet jau brīdī, kad piekritām, ka diskusijās nav izmantojami morāles argumenti. Tieši tāpēc tādi kravaļi tagad jūtas kā zivis ūdenī.

1 Komentāri


 1. Haralds
  2021-10-05

  Precīzi pateikts. Neko pielikt vai atņemt.

Tavs komentārs par rakstu: