• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Europe. Walk The EarthEurope. Walk The Earth. CD vāks

«Europe»: pasaule vai Rīga – viens pīpis!-I

Jaunais, pēc skaita vienpadsmitais rokgrupas “Europe” albums “Walk The Earth” [Pastaiga pa zemi], iznāca pagājušā gada oktobra beigās un guva lielu atsaucību grupas veco fanu vidū, kas gan ir labi, bet ne tik labi kā “Deep Purple”.

Jānis Blumbergs, īpaši infoTOP.lv

Kurš vairs atceras rokgrupu “Europe”! Nu, ja atceras, tad tikai ar hitiem  “The Final Countdown” [tulkojums variants: Pēdējās sekundes pirms starta]: “We're leaving together,/ But still it's farewell/ And maybe we'll come back/ To earth, who can tell?/ I guess there is no one to blame/ We're leaving ground (leaving ground)/ Will things ever be the same again?/ It's the final countdown/ The final countdown/ Oh/ We're heading for Venus/ And still we stand tall/ Cause maybe they've seen us/ And welcome us all, yeah/ With so many light years to go/ And things to be found/ I'm sure that we'll all miss her so/ It's the final countdown…” [Mēs vēl dzīvojam kopā,/ Tomēr tā ir atvadīšanās/ Un varbūt mēs atgriezīsimies/ Uz zemes, kas to lai zin?/ Es domāju, ka neviens nav vainīgs,/ Ka mēs pametām zemi/ Vai viss jelkad būs kā agrāk? Tās ir pēdējās sekundes pirms starta / Pēdējās sekundes pirms starta / O / Mēs virzāmies uz Venēras pusi/ Un vēl stāvam slaidi/ Jo, iespējams, viņi mūs ir redzējuši/ Un sveiks mūs visus, jē/ Tik daudz gaismas gadu vēl priekšā/ Un lietu, kas vēl jāatklāj/ Esmu pārliecināts, ka tā mēs visi to pazaudēsim/ Pēdējās sekundes pirms starta] ar pompozajiem taustiņu tembriem, aktuālu vokālu ar saistošu soloģitāras gājienu, roķīgo “Rock The Night”, kā arī ar mīlas balādi “Carrie”.

Taisnību sakot, diezin vai kāds varēs nosaukt kādu ceturto popularitātes kalngalu sasniegušu grupas hitu. Līdz ar to viktorīnu par šīs rokgrupas daiļradi varam slēgt, tomēr – lai cik dīvaini tas nebūtu – vienība pastāv jau četras dekādes un joprojām ir pazīstama ar minētajiem hitiem, mūsdienās ir sveika un vesela, turpina dzīvot un radīt jaunus gabalus, kas nekļust par hitiem, bāzējas Londonā, izlaiž jaunus albumus ar attiecīgu koncerttūres grafiku, kas tiek ieplānots pusgadu uz priekšu ar nemainīgo grupas vokāla frontmenu un līderi Džo Tempestu (Joey Tempest), ģitāristu Džonu Noramu (John Norum), basģitāristu Džonu Levēnu (John Levén), taustiņinstrumentālistu Miku Mikaēli (Mic Michaeli) un bundzinieku Aienu Holandu (Ian Haugland) komplektētā sastāvā.

Jaunajā albumā “Walk The Earth” ir desmit treku, kas ieturēti “hard rock” labākajos standartos un tradīcijās, ir samērā labi klausāmi un jau kļuvuši par klasiku. Atsevišķas melodijas raksturo īpašība iegulsnēties atmiņā un kādu laiku skanēt pat pēc albuma noklausīšanās, bez piezīmes – lipīgs meldiņš.

Kā video singls šim albumam izvēlēta tituldziesma ar tekstu: “Sunshine Is A Metaphoric Ride/ Caught In Middle Of Lightning Strike/ We’re All Floating Along Changing With The Tides/ On The Front Lines In The Back Of Our Minds/ With A Battle Song/ Thath Will Lead Us On/ And We Walk The Earth/ With Our Heads Held Hight/ For The Life We Want/ Yeah We’ve Gotta Fight/ Yeah We Walk The Earth/ Like Champions/ With Hearth And Soul/ Like Champions/…” [Saules gaisma ir metaforisks ceļš/ Notverts zibens spēriena vidū/ Mēs visi peldam pārmaiņu straumēs/ Mūsu aizprāta pirmajās rindās/ Ar kaujas dziesmu/ Kas vedīs mūs uz priekšu/Un mēs pastaigājamies pa zemi/ Turēdami galvas augšā/ Tās dzīves vārdā, ko vēlamies/ Jē, mēs esam uzvarējuši/Jā mēs pastaigājamies pa zemi/ Kā čempioni/ Ar sirdi un dvēseli/ Kā čempioni...]      

Atzīstams fakts, ka albums kopumā būvēts uz neiedomājami treknas un garšīgas Hammond organ skaņas veterāna Mika Mikaēli izpildījumā, un viņa demonstrētie piemēri nedaudz atgādina roka ikonas Džona Lorda (John Lord, ex. “Deep Purple”, ex. “Whitesnake”) muzikālo manieri. Nekāds brīnums gan tas nav, jo savulaik Miks uzstājās kopā ar kādreizējo “Deep Purple” basģitāristu Glenu Hjūzu (Glenn Hughes), bet “Europe” ne vienu reizi vien iesildīja tikai 2017. gadā roka slavas zālē uzņemtos “Deep Purple”, kuriem bija jāizdod 20 studijas albumu, lai tas notiktu. “Europe” pagaidām šis, kā tika pausts, ir tikai vienpadsmitais studijas albums, tā ka, iespējams, viss vēl priekšā, jo atkāpes un reveransi vecāko kolēģu priekšā izmētāti pa visu albumu.

(Turpinājums šeit)

Tavs komentārs par rakstu: