• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Galvenais operators Gints Bērziņš, filmas režisore Vera Glagoļeva, producentes Antra Cilinska un Natālija Ivanova. Foto: Ieva Čika/LETA

Filmas "Divas sievietes" producente slavē Latvijas kino nozares profesionalitāti

LETA

Latvijas kino nozares ļaudis ir profesionāļi, kam var uzticēties, šodien Krievijas, Latvijas, Francijas un Lielbritānijas kopražojuma mākslas filmai "Divas sievietes" veltītajā preses konferencē sacīja filmas galvenā producente, "Horosho Production" pārstāve Natālija Ivanova.

"Horosho Productions" ar Latvijas kino nozares profesionāļiem, tostarp ar filmas "Divas sievietes" galveno operatoru Gintu Bērziņu un skaņu režisoru Anriju Krenbergu, sadarbojusies jau iepriekš Jevgeņija Paškeviča filmas "Golfa straume zem ledus kalna" tapšanā. "Man patika komanda, ar kuru tolaik strādāju, un daļa komandas ir arī šajā projektā," sacīja Ivanova, piebilstot, ka Rīgā, atšķirībā no Maskavas, ir cita atmosfēra - te ir miers un skaistums un laiks ir gan darbam, gan atpūtai.

Savukārt Latvijas pusi pārstāvošā producente Antra Cilinska no Jura Podnieka studijas uzsvēra, ka Latvijā tādu nišu kā starptautisku pasūtījumu pieņemšana varētu attīstīt. "Domāju, ka par kopražojumiem ir jācīnās, jo, pateicoties šādai sadarbībai, mēs varam nest Latvijas vārdu pasaulē. Arī mums, kino cilvēkiem, ir jācīnās, lai kopprodukcijai būtu finansējums un tas būtu pietiekams, un tas ir jārisina valstiskā līmenī," sacīja Cilinska.

Filmu "Divas sievietes" veido režisore Vera Glagoļeva. Tās scenārijs ir balstīts uz pazīstamās Ivana Turgeņeva lugas "Mēnesis uz laukiem" motīviem. Galveno, Ratikina lomu, atveido britu aktieris Ralfs Fainss, Ļizavetas Bogdanovas lomā iejutusies franču aktrise Silvija Testu, skolotāja lomā - vācu aktieris Bernds Moss. Pārējo ansambli veido krievu aktieri - Anna Astrahanceva, Aleksandrs Balujevs, Larisa Malevannaja, Vasilijs Miščenko un citi.

"Kad man šo projektu piedāvāja, bija sajūta, ka tajā vajag iesaistīties," žurnālistiem atklāja Fainss. Aktieris piebilda, ka vienmēr, kad ir runa par kādas lomas pieņemšanu vai noraidīšanu, viņš paļaujas uz savu sirdsbalsi.

Savukārt izrādes komanda pastāstīja, ka ar Fainsu sadarbība bijusi veiksmīga un patīkama. "Sadarbība ar Fainsu bija mūsu sapnis. Aktieri iemīlēja visa grupa, jo viņš bija draudzīgs, sabiedrisks un novērtēja to, ka mēs strādājam kā viena komanda," izteicās filmas režisore.

Tāpat viņa novērtēja sadarbību ar operatoru Bērziņu, uzsverot, ka viņa kā režisore vēlējusies, lai filma un tās varoņi ir vizuāli pievilcīgi, un viņiem abiem bijis vienāds uzskats par to, kā pievilcība jāataino.

Toties Bērziņš pastāstīja, ka liels izaicinājums bijusi slaveno aktieru filmēšana, kas savu darbu darījuši ārkārtīgi profesionāli, brīžiem operatoram liekot piemirst par savu darbu un pievērsties aktieru snieguma apbrīnošanai. Arīdzan ar Krievijas operatoriem kopdarbs izdevies, jo "operatori visur pasaulē uzvedas vienādi un operatorus jebkur pasaulē var atpazīt gan pēc žestiem, gan pēc žargona".

Filmas "Divas sievietes" filmēšana vasarā norisinājās Smoļenskas apgabalā, Mihaila Gļinkas muzejā un tā apkārtnē. Patlaban ir noslēdzies filmas montāžas process un britu aktieris Fainss ieradīsies Rīgā, lai Jura Podnieka studijā ieskaņotu Rakitina lomu. Viņš to uzņēmies izdarīt krievu valodā. Pagājušajā nedēļā, lai ieskaņotu Ļizavetas Bogdanovas lomu, Rīgā viesojās arī franču aktrise Testjū. Darba grupai Latvijā pievienojušās arī režisore Glagoļeva un producente Ivanova.

Filmas pirmizrāde paredzēta šogad.

Filma tapusi ar Eiropas Savienības kopražojuma projektu atbalsta fonda "Eurimages" atbalstu, kas tai piešķīris 260 000 eiro.

Tavs komentārs par rakstu: