• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Fotoradars. Foto: Edijs Pālens/LETA

Fotoradarus varēs uzstādīt uz ceļiem vietās, kur apdraudēta ceļu satiksmes drošība

LETA 

Fotoradarus vai videoiekārtas, kas paredzētas, lai fiksētu pārkāpumus ceļu satiksmē, neapturot transportlīdzekli, uzstāda uz ceļiem vietās, kur var tikt apdraudēta ceļu satiksmes drošība, paredz valdības šodien apstiprinātā kārtība, kādā izmanto tehniskos līdzekļus - fotoradarus vai videoiekārtas.

Saskaņā ar Iekšlietu ministrijas izstrādāto kārtību, izvērtējot iespējamo ceļu satiksmes drošības apdraudējumu, tiks ņemti vērā astoņi kritēriji, piemēram, ceļu satiksmes negadījumu skaits.

Valsts policija sadarbībā ar valsts akciju sabiedrību "Ceļu satiksmes drošības direkcija" (CSDD) izveidos tehnisko līdzekļu uzstādīšanas vietu sarakstu un šo sarakstu aktualizēs ne retāk kā reizi gadā. Valsts policijai un CSDD jānodrošina saraksta pieejamība transportlīdzekļu vadītājiem, publicējot to attiecīgo iestāžu mājaslapās.

Nosakot tehnisko līdzekļu uzstādīšanas vietas, tiks ņemti vērā arī ceļu satiksmes negadījumu analīzes un ceļu drošības audita rezultāti, kā arī tiks uzklausīti attiecīgās pašvaldības, ceļa pārvaldītāja un to biedrību viedokļi, kuras darbojas ceļu satiksmes drošības jomā.

Transportlīdzekļu vadītāju informēšanai pirms vietām, kur paredzēts uzstādīt stacionāros tehniskos līdzekļus, uzstāda attiecīgas ceļa zīmes, kā arī var izmantot ceļa apzīmējumus.

Valdība uzdeva Iekšlietu ministrijai sadarbībā ar Satiksmes ministriju līdz 1.augustam izvērtēt iespēju iesaistīt ceļu satiksmes uzraudzībā un tehnisko līdzekļu uzstādīšanā pašvaldības un nepieciešamības gadījumā sagatavot grozījumus normatīvajos aktos, kas regulē tehnisko līdzekļu izmantošanas kārtību.

Jau ziņots, ka privātā komersanta "Vitronic" fotoradari no Latvijas ceļiem tika noņemti 2012.gada decembrī, savukārt policija drīzumā atsāks izmantot savus pirms vairākiem gadiem iegādātos četrus fotoradarus.

Valdība lēmusi uz ceļiem uzstādīt stacionāros radarus. Iepirkumu procedūru par fotoradaru iegādi varētu organizēt aprīlī, bet fotoradari pie labvēlīgiem nosacījumiem uz ceļiem varētu parādīties rudenī.

Tavs komentārs par rakstu: