• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Veselības pasu kontrole pie krodziņa durvīmBez veselības pases Parīzes krodziņā neiekļūsiet. Foto: Alain Jocard, AFP

Francijā pakalpojumu nozares darbiniekiem ieviesta «vakcīnsegregācija»

Francijā no 30. augusta restorānu un citu pakalpojumu uzņēmumu darbiniekiem darbā jāuzrāda apliecinājums par vakcināciju pret “Covid-19”, izārstēšanos no slimības vai negatīvs testa rezultāts. Miljoniem francūžu bez šāda apliecinājums draud darba zaudēšana, norāda portāls “The Connection”. 

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu plašsaziņas līdzekļu materiālus   

Tagad Francijas pakalpojumu jomā strādājošajiem, lai varētu turpināt darbu, jāuzrāda derīga veselības pase (pass sanitaire).

Veselības pase ir pierādījums par pilnu vakcināciju vai tests, kas apliecina, ka cilvēkam ir bijis pozitīvs “Covid-19” rezultāts (t.i., cilvēks ir slimojis) laikā no 11 dienām līdz sešiem mēnešiem, vai negatīvs testa rezultāts pēdējo 72 stundu laikā.

Šī prasība ietekmēs arī darbiniekus, kuri saskaras ar klientiem vietās, kur veselības pase jau ir obligāta iedzīvotājiem – restorānos, bāros, muzejos, zooloģiskos dārzos, naktsklubos un kinoteātros.

Prasība neattiecas uz skolotājiem: viņiem veselības pase būs jāuzrāda tikai tad, ja viņi piedalītās ārpusstundu pasākumos – piemēram, braucienos uz muzejiem –, atkarībā no tā, vai tur tajā pašā laikā tiek ielaista plaša sabiedrība.

Papildus prasībai par veselības pasēm līdz 15. septembrim ir jābūt pilnībā vakcinētiem vairāk nekā 1,5 miljoniem cilvēku, kas nodarbināti veselības aprūpē, ugunsdzēsības dienestā un žandarmērijā. Tomēr ne visi strādājošie ir gatavi pieņemt šos noteikumus.

Varasiestādes sola šonedēļ vēl nesodīt pārkāpējus, bet no nākamās nedēļas tiem draud darba līgumu pagaidu apturēšana un atstādināšana no darba, nemaksājot algu.

Lai mazinātu sociālo spriedzi, Darba, nodarbinātības un integrācijas ministrija (Le ministère du travail, de l'emploi et de l'insertion) pēc apspriešanās ar darbiniekiem un arodbiedrību atkal ļaus uzņēmumiem patstāvīgi noteikt attālinātā darba veidu un ilgumu. Līdz šim bija spēkā prasība par minimālo attālinātā darba dienu skaitu.

Tavs komentārs par rakstu: