• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
veca sieviete ar bukkā sabāztu naudu.Jaunā likuma kontekstā var izrādīties, ka stikla burka vairs nav drošākā no bankām. Foto no: ekonomika.lv

«Fuktuku» pievieno Latvijas Bankai. Un kas notiks ar «skaidro naudu»?

Finanšu un kapitāla tirgus komisiju (FKTK) nevarētu pieskaitīt sabiedrības mīlētākajām valsts pārvaldes institūcijām. “Latvijas Krājbankas” nolaišanā uz grunti FKTK rīkojās, maigi izsakoties, ne visai saprotami, kā rezultātā daudzi pilsoņi zaudēja – un tā arī nav atguvuši – savus iekrājumus. Rezultātā FKTK [pamatoti] ieguva palamu fuktuks.

Roberts Ozols, īpaši InfoTOP.lv

Tāpēc, domājams, cilvēkiem nebūs īpašu iebildumu pretSaeimas nupat galīgajā lasījumā pieņemto jauno Latvijas Bankas likumu, kā arī pavadošo likuma grozījumu paketi (grozījumi veikti kopumā 18 likumos), kas paredz FKTK pievienošanu Latvijas Bankai no 2023. gada 1. janvāra.

Jaunais Latvijas Bankas likums izstrādāts, lai noteiktu Latvijas Bankas pārvaldes struktūru un darbību pēc FKTK pievienošanas, “ievērojot monetārās politikas, kā arī finanšu un kapitāla tirgus dalībnieku uzraudzības un noregulējuma iestādes funkciju neatkarību”.

Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks stāsta, ka jaunajā likumā ir “mūsdienīgs centrālās bankas darbības apraksts pilnā spektrā, ietverts finanšu tirgus ilgtspējīgas attīstības mērķis”. Likumā tagad esot ietverts arī “moderns centrālās bankas mandāts skaidras naudas pieejamības jomā”.

Šis pēdējais Kazāka izteiciens liek saausīties, lai gan pagaidām tas ir it kā pakārts gaisā, un arī pats Kazāks to nekādi neakcentē. Būs iemesls un konteksts, lai kārtīgāk papētītu svaigo Latvijas Bankas likumu – un ne jau Latvijas Bankas kompetence un tai piešķirtie tiesiskie instrumenti vai fuktuka vieta bankas struktūrā būs tas, kas šajā likumā ir svarīgākais, tas, kas eventuāli ietekmēs ikviena cilvēka dzīvi un ikdienu.

Bet nestrebsim karstu! Pastudēsim jauno likumu, lai saprastu, kur tas skaidrās naudas suns īsti ir aprakts.      

Tavs komentārs par rakstu: