• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Krišjāņa Kariņa valdība tās apstiprināšanas dienāKrišjāņa Kariņa valdība tās apstiprināšanas dienā. Publicitātes foto: MK

Gada jubileju Kariņa valdība sagaida ar vērtējumu «mīnus 36»

23. janvārī aprit gads, kopš apstiprināta „Jaunās vienotības” (JV) amerikāņu biedra Krišjāņa Kariņa vadītā valdība, kura ir pēc skaita 40. Latvijas vēsturē.  Pēc neatkarības atjaunošanas visilgāk veidotā, šī valdība nav attaisnojusi uz to liktās cerības, un savu gada jubileju sagaida ar ļoti zemu sabiedrisko vērtējumu.

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Pētījumu aģentūras SKDS veiktās aptaujas dati uzrāda, ka Kariņa vadītā Ministru kabineta vērtējums iedzīvotāju ieskatā turpina samazināties. Pērnā gada nogalē vairākums aptaujāto atzina, ka viņi ar valdības darbu „kopumā ir neapmierināti”, un šādi domājošu cilvēku īpatsvars kopš novembra bija palielinājies par trim procentpunktiem.

Valdības darba vērtējuma indekss, kas atspoguļo pozitīvo un negatīvo vērtējumu īpatsvaru starpību, decembrī sasniedza mīnus 36 punktus. Vēl zemāks tas bija tikai Kariņa valdības darbības sākumposmā, kad tās darbs tika vērtēts ar mīnus 37 punktiem, bet pērn tas vienubrīd bija pakāpies (ja izteikti negatīvu valdības vērtējumu vispār iespējams šādi nosaukt) līdz mīnus 25 punktiem. Kopš pērnā gada augusta valdības darba vērtējums ir konsekventi samazinājies.

Kariņam un viņa ministriem par laimi zems sabiedriskais vērtējums Latvijas politiskajā vidē neizraisa itin nekādas sekas.

Kariņa vadītajā valdībā strādā Ministru prezidenta biedrs un aizsardzības ministrs Artis Pabriks („Atīstībai/PAR!”), Ministru prezidenta biedrs un tieslietu ministrs Jānis Bordāns (Jaunā konservatīvā partija, JKP), ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV), ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (partija „KPV.LV”), finanšu ministrs Jānis Reirs (JV), iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV.LV), izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP), kultūras ministrs Nauris Puntulis (nacionālā apvienība „Visu Latvijai!”-„Tēvzemei un brīvībai”/LNNK, VL-TB/LNNK), labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV.LV), satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP), veselības ministre Ilze Viņķele (AP), vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP) un zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (VL-TB/LNNK).

Tavs komentārs par rakstu: