• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
"Gaiļezera" insulta vienība darbībā."Gaiļezera" insulta vienība darbībā. Publicitātes foto: RAKUS

«Gaiļezera» Insulta vienība pirmā Ziemeļeiropā saņēmusi ESO sertifikātu

Rīgas Austrumu Klīniskās Universitātes slimnīcas (RAKUS) Insulta vienība saņēmusi augstāko novērtējumu Eiropā – Eiropas Insulta organizācijas (European Stroke Organisation, ESO) sertifikātu.

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus   

Tas apliecina, ka insulta pacienti saņem ārstniecību un aprūpi atbilstoši augstākajiem standartiem. Dokumenta iegūšana prasīja divus ar pusi gadus smaga darba, bet tagad tā ir pirmā Insulta vienība Ziemeļeiropā, kas tikusi pie šī novērtējuma, un līdz ar to insulta ārstēšanas ziņā RAKUS jeb Gaiļezers ir novietots līdzās “Charité” slimnīcai Berlīnē, slimnīcām Šveicē, Spānijā un Francijā. ESO augstākā novērtējuma nav nedz zviedriem, nedz somiem, nedz igauņiem. Tas iegūts pēc divarpus gadu ilga darba, maksimāli uzlabojot darba organizāciju un pacientu aprūpi. 

Slimnīcas Neiroloģijas un neiroķirurģijas klīnikas vadītājs Guntis Karelis skaidro, ka insulta pacientu ārstēšana nozīmē ātru reaģēšanu – “ātru izmeklēšanu, ātru ārstēšanu, rehabilitāciju, arī asinsvadu operācijas”.

Agrāk insulta pacienta ārstēšanu sāka pēc izmeklējumu saņemšanas. Tagad, pēc sertifikācijas, tas notiek uzreiz, jo katra kavēta minūte var nozīmēt zaudētas runas vai kustību spējas. “Kad insults noticis nesen, pacients atbrauc laika logā, tad tromba šķīdināšana notiek ļoti īsā laika periodā. Brauc uz kompjūtertomogrāfiju, jau nesagaidot atbildi, sākam. Tas vienmēr aizņem laiku – gaidīt atbildi, bet mums viss laiks ir īss un koncentrēts,” atzīmē Karelis.

RAKUS gadā ārstējas ap tūkstoš insulta pacientu, un jūnijā apritēs 21 gads, kopš izveidota Insulta vienība.

Tavs komentārs par rakstu: